Domů » Bleskovky » Tesla pokořena. Elektromobil Lucid Air má nabídnout dojezd až 832 kilometrů

Tesla pokořena. Elektromobil Lucid Air má nabídnout dojezd až 832 kilometrů

Když se řekne elektromobil, většině z vás se jistě vybaví Tesla. Tato americká automobilka nabízí u svých modelů nejdelší dojezd, což je jeden z důvodů, proč veřejnost Teslu vnímá jako průkopníka elektromobility.

Lucid Air

Už několik let si na Teslu brousí zuby konkurence, ale většinou zůstalo pouze u slov. Až do včerejšího dne, kdy automobilka Lucid potvrdila, že model Air má dojezd dle cyklu EPA 517 mil, tedy 832 kilometrů. Zda i v tomto případě nepůjde pouze o sliby uvidíme až časem.

S dojezdem 517 mil (832 kilometrů) by Lucid Air překonal Teslu Model S Long Range o 185 kilometrů. Tajemstvím však zůstává, jakou kapacitu baterie Lucid Air využívá. V minulosti společnost mluvila o kapacitě okolo 130 kWh, což by znamenalo jistou výhodu oproti Modelu S.

Aby se jednalo o spravedlivý souboj je právě kapacita baterie důležitým aspektem. Lucid tvrdí, že jedním z několika důvodů dlouhého dojezdu je, že se povedlo snížit hmotnost auta. To by poukazovalo na to, že automobilka nakonec vsadila na menší kapacitu baterie než bylo v plánu. Jestli se tak skutečně stalo, můžeme momentálně jen spekulovat.

Patrik Svatoš

Šéfredaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments