Tesla odhalila elektrickou čtyřkolku. Cyberquad ujede 24 km, ale levná rozhodně nebude

Tesla cyberquad ctyrkolka 2

Možná jste již zaregistrovali, že kromě Cybertrucku Tesla chystá i čtyřkolku Cyberquad, kterou naložíte do nákladového prostoru Cybertrucku a zároveň ji z vozu i dobijete. Nyní Tesla nenápadně odhalila také dětskou verzi této čtyřkolky.

Cyberquad pro děti je možné objednat už nyní za cenu 1 900 USD (necelých 43 000 Kč bez DPH). Dodání má proběhnout za 2 až 4 týdny. Tesla však upozorňuje, že to nemusí stihnout do Vánoc. Čtyřkolka je navržena pro děti od osmi let. Má ocelový rám, nastavitelné odpružení i zadní kotoučové brzdy.

Design odpovídá stylu Cybertrucku, i proto na přídi najdeme světelný LED pásek. Maximální rychlost je 16 km/h a dojezd 24 km. Ten však bude hodně záviset na váze jezdce, zvoleném terénu i profilu trasy. K dispozici jsou tři rychlostní stupně: 8 km/h, 16 km/h a zpátečka 8 km/h.

Tesla Cyberquad ctyrkolka
Cyberquad je pro děti od 8 let

Nabití baterie bude trvat 5 hodin. Bohužel v Evropě si zatím musíme nechat zajít chuť, protože Cyberquad je aktuálně k dispozici pouze na území USA.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku