Domů » Bleskovky » Tesla láká na novinky: pickup by měl být koncem léta, Model Y bude veganský

Tesla láká na novinky: pickup by měl být koncem léta, Model Y bude veganský

Jako každý rok, i letos Tesla uspořádala pravidelné setkání s investory. Na akci se prezentovaly plány na nejbližší budoucnost, poněkud šílené vize, i se lehce posmívalo konkurenci.

Stěžejním oznámením pro investory bylo zřejmě to, že se automobilka nepotýká s nedostatečnou poptávkou, jak prezentovala některá média. Musk se proti těmto tvrzením ohradil s tím, že 90 % prodejů Modelu 3 míří k lidem, kteří nejsou držiteli rezervace. Poptávka je prý tak dobrá, že Tesla stále neplánuje investovat do reklamních kampaní.

Bezkonkurenční dojezd a pickup na obzoru

Na konferenci zaznělo ujištění, že nejsme daleko od chvíle, kdy Tesla představí vozidla s dojezdem 400 mil (640 km) na jedno nabití. Musk také neopomněl poukázat na to, že od roku 2012, kdy byl představen Model S, nebyla konkurence schopna nabídnout vůz s delším dojezdem.

tesla konference cyberpunk truck 02
Obrázek nám o pickupu opravdu moc neprozradil…

Mluvilo se pochopitelně také o očekávaném pickupu. Ten byl na této akci zmiňován pod přezdívkou „Cyberpunk Truck“. Z novinky byl ukázán pouze vcelku nicneříkající obrázek, avšak dozvěděli jsme se, že elektrický pickup je zamýšlen jako přímá konkurence Fordu F-150.

tesla konference cyberpunk truck 01
Tesla prý od roku 2012 dominuje v oblasti dojezdu na jedno nabití.

To je vcelku odvážná strategie, neboť Ford F-150 patří dlouhodobě k nejprodávanějším vozům v USA. Musk nicméně tvrdí, že „Cyberpunk Truck“ bude přinejlepším stejně dobrý, ne-li dokonce lepší. Představen by prý navíc měl být již někdy koncem léta.

Veganský Model Y a… ponorka?

Jedna otázka z publika mířila na možná trochu netradiční téma, a to sice na otázku používání živočišných produktů v autech Tesly. Musk se zdál lehce vyvedený z míry, nicméně oznámil, že Model Y bude veganský. A to přesto, že prý nebylo vůbec jednoduché vymyslet vyhřívaný volant bez použití kůže. Živočišných produktů by se měl zbavit i Model 3 a do budoucna by prý mělo být možné na přání objednat „veganskou verzi“ i u dalších modelů.

To ovšem rozhodně nebyla nejzvláštnější otázka setkání. Ta totiž zazněla až jako úplně poslední a poslechnout si ji můžete ve videu výše (čas 1:51:59). Jakýsi mladík se zeptal, jestli Tesla plánuje vyrábět „podvodní“ auto. Na to viditelně překvapený Musk reagoval s tím, že design takového vozu paradoxně mají připravený. Se smíchem však dodal, že trh by byl pro tento typ dopravního prostředku asi opravdu malý. K radosti tazatele však nevyloučil, že Tesla v budoucnu zkusí vůz schopný fungovat pod vodou postavit. Nejednalo by se však zřejmě o komerční produkt, ale o „showcar“.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na