Tesla CyberTruck letos nedorazí, finální verzi navíc čekají změny

cybertruck3

Když Elon Musk koncem roku 2019 představil svůj futuristický pick-up CyberTruck, způsobil pořádný poprask. Ostré hrany a dojezd až 800 kilometrů byly slibným závanem budoucnosti, na který se začalo těšit čím dál tím více zájemců. Ti ale postupně začali střízlivět, jak Tesla začala masovou výrobu CyberTrucku odkládat.

cybertruck2
CyberTruck představil Elon Musk už v roce 2019. Od té doby na něj stále čekáme

Poslední odklad futuristického vozu proběhl koncem loňského roku, a letos dokonce datum (respektive rok) zahájení výroby zmizelo z webu Tesly úplně. Nyní se k tomuto kroku vyjádřil sám Elon Musk – ten „doufá“, že CyberTruck a Roadster půjdou do výroby v roce 2023, přičemž pro letošní rok neplánuje Tesla představit žádný nový elektromobil. Otázkou ovšem zůstává, zda půjde o poslední odklad, nebo Musk v příštím roce opět zklame své příznivce.

Finální podoba CyberTrucku se pravděpodobně změní

Za zpožděním mohou stát také plánované změny CyberTrucku. Ačkoli Tesla tvrdí, že finální verze vozu bude velmi podobná konceptu z roku 2019, jisté je to, že některé věci bude muset změnit. CyberTruck například musí dostat nějakou formu stěračů či zpětných zrcátek a svými dispozicemi musí splňovat zákonné požadavky. Mezi potenciální problémy patří třeba kola vystrčená mimo blatníky či samotná velikost elektromobilu.

Tesla Cybertruck leak
Prodejní verze CyberTrucku se pravděpodobně bude lišit od prototypu z roku 2019

Na internetu se objevily snímky z interní prezentace, které mají naznačovat některé změny, kterými CyberTruck projde. Vyrábět by se měl ve dvou velikostech (snímky pravděpodobně zachycují tu menší z nich). Oproti původnímu prototypu přibyly vertikální stěrače, odnímatelná zpětná zrcátka či dodatečný přední nárazník. Jak nakonec bude finální podoba CyberTrucku vypadat, je ve hvězdách, nicméně pokud má vůz projít všemi homologacemi, proměně se nevyhne.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku