TOPlist

Tesla Bot už umí chodit a učí se další kousky. Máme nové video!

tesla bots
  • Na setkání investorů Musk vypustil video, které ukazuje pochodujícího Bota 
  • Produkční prototyp to ještě není, ale k reálnému produktu má konečně mnohem blíže 
  • Umí zvedat předměty a začíná se orientovat v prostoru 

Možná si ještě pamatujete, když Tesla loni odhalila připravovaného humanoida. Tesla Bot byl v té době spíše jakousi představou a s realitou neměl mnoho společného. Prezentovaný model zvládl pouze zamávat publiku. Později jsme mohli vidět video, kde jeden z aktuátorů zvedal piano. To ale stále nenapovídalo příliš mnoho o reálném robotovi.

Nyní Tesla v rámci své prezentace pro investory vydala video, na kterém nový Bot pochoduje po továrně a dokonce zvedá předměty ze stolu. Zdá se tedy, že pokrok se opravdu dostavil, ačkoliv Elon Musk tvrdil, že prezentovaný kus dali jeho inženýři dohromady přes noc před samotnou událostí. Video možná mírně připomíná populární snímky společnosti Boston Dynamics, která své fanoušky baví dlouhodobě a ve vývoji podobných zařízení je určitě dále.

Tesla Bot nyní získává určité schopnosti i v oblasti rozpoznávání okolního prostředí a orientace, tréninku pohybů od lidí pomocí umělé inteligence nebo přemisťování předmětů. Zdá se, že se brzy stane opravdu reálným produktem, který bude možné některým společnostem nabídnout. Masová produkce je ale patrně ještě daleko, Tesla musí nejprve začít dodávat roky slibované Cybertrucky a až poté přijdou na řadu nové produkty například v podobě robotů.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku