Domů » Bleskovky » Elon Musk zezelená závistí! Robot od Boston Dynamics dělá salta a zvládá parkour

Elon Musk zezelená závistí! Robot od Boston Dynamics dělá salta a zvládá parkour

V minulém týdnu překvapil svět Elon Musk svým představením robota s názvem Tesla Bot. Ačkoli jsme neviděli nic než vizualizace a několik parametrů, šéf Tesly chce mít první prototyp vyrobený už v příštím roce. Představení evidentně neuniklo ani průkopníkům v oblasti robotiky z firmy Boston Dynamics, kteří neváhali a obratem se pochlubili svými úspěchy v tomto odvětví.

boston dynamics atlas robot
Atlas od Boston Dynamics

Jejich robot jménem Atlas se představil v krátkém videu, kde jasně předvedl své pohybové schopnosti. Kromě plynulého pohybu přes překážky a skákání zvládá například také salto. Tato praktická ukázka slouží jako skvělá demonstrace toho, kde se robotika aktuálně nachází. Boston Dynamics nicméně zveřejnilo i druhé video, které ukazuje veškerou práci v zákulisí.

Atlas | Partners in Parkour

Atlas totiž nezvládne jen tak ve volné chvíli metat salta – vše je nutné předem podrobně naprogramovat a nastavit. Právě z tohoto pohledu čelí Boston Dynamics kritice za to, že jejich demonstrační videa jsou zavádějící. I když roboti této americké společnosti zvládnou úctyhodné věci, ve většině případů nejednají autonomně, ale na základě pečlivě sestavených příkazů.

Inside the lab: How does Atlas work?

Není to ovšem tak, že by v ohledu programování práce neubývalo. Zatímco dříve roboti od Boston Dynamics zvládali překonávat překážky pouze v případě, že zůstaly neměnné, v současné době již zvládají více vnímat své okolí a na základě toho vyhodnotit správný způsob překonání překážky. To v praxi znamená méně programování.

Za minutovým videem je stále spousta dřiny

Elon Musk tedy pořád může se svým Tesla Botem způsobit malou revoluci, pakliže dodrží, co slíbil. Jestli ovládání jeho robota zvládne i laik bez nutnosti složitých znalostí programování, pak se rozhodně máme na co těšit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

11 komentářů

 1. No srandovná Animácia. Toto nie je originál. Nesedí fyzika, ale dobré

  • To spíš ty si sedíš na vedení

  • Supermario: To bude jeden z těch, kteří mají vše z oficiálních zdrojů za lež a pravdu nachází výhradně na alternativních webech, typu Sputnik News, Epoch Times, Aeronet apod. 👌

  • Durus má pravdu vy dva Robo experti. Boston dynamics nemá nic než „Robo psa“
   Viz fake CGI video
   [odkaz]

  • Polling: Ty asi nerozumíš moc anglicky, že ne? 😆

  • Anonym: Ono zas mezi anglickou „parody“ a českou „parodii“ není takový rozdíl, to by poobrat mohl.

  • Sputnik News, Epoch Times, Aeronet? Ty si riadne vymasteny!!! Ešte že si do tohoto príbehu nezatiahol ruských špiónov. A je to animácia. Neber drogy vezmi loptu.

  • Jako je to fakt mazec, jak jim kopa lidí ty „roboty“ opravdu žere :-D

  • Petr a Durus, jak nízké IQ je zapotřebí, aby člověk nepřemýšlel jako vy dva? Žádnou animaci ani spiknutí jste neodhalili, odhalili jste pouze své ignorantství a neskutečnou hloupost.

 2. Ono je to celkem beztak jedno zda je to za nějakým účelem FAKE nebo real, já jakožto normální smrtelník z toho budu tak jako tak nulový užitek. Ale spíše se přikláním k tomu, že to fake není, ale jak říkám je mi to jedno zda je to jinak.

  • Zbytečnější komentář jsem nečetl. Každopádně.

   1. fake to není.
   2. užitek z toho budeš mít třeba na důchod.
   3. jedno je jen kolečko u trakaře

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).