Domů » Bleskovky » Tohle není počítačová animace: podívejte se, jak to na parketě rozbalili roboti Boston Dynamics

Tohle není počítačová animace: podívejte se, jak to na parketě rozbalili roboti Boston Dynamics

Roboti Boston Dynamics toho zvládnou opravdu hodně a nyní to vypadá, že ani tanec jim není cizí. Důkazem toho je video, které se nedávno objevilo na YouTube kanále společnosti.

Do You Love Me?

V něm můžeme vidět, jak to roboti rozjedou na song The Contours – „Do You Love Me“. Tanečních radovánek se zúčastní robotický „pes“ Spot, humanoidní robot Atlas i skladový robot Handle. Na nové video dokonce na twitteru reagoval i Elon Musk.

Boston Dynamics se svými tanečníky nechlubí poprvé. Pokud se vám letošní video zalíbilo, můžete si připomenout i taneční kreaci robota Spot z roku 2018. Při porovnání s letošním videem je ale vidět značný posun kupředu.

Ačkoliv vývoj těchto robotů stále probíhá a pouze Spot je již oficiálně v prodeji, jejich pohybové schopnosti jsou obdivuhodné. Za takový taneční výkon by se nemusel stydět ani leckterý člověk.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

6 komentářů

  1. Ja vam do toho nechci kecat :D Ale tahle spolecnost se zameruje na fake videa :D :D :D

  2. Nebylo to zas tak dávno, co po parkovišti proháněli krávu se spalovákem a dnes tu máme komplet taneční skupinu 😁

  3. to by musel bejt clovek slepej

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).