Tesco představilo aplikaci pro Google Glass, se kterou se stanou páteční nákupy minulostí

Od uvedení chytrých brýlí Google Glass uplynula již pěkná řádka měsíců a s odstupem času je můžeme bez nadsázky považovat za produkt, který předběhl svou dobu. Vývoj optimalizovaných aplikací totiž nepokračuje takovým tempem jako v případě platformy Android Wear, nicméně i tak se jedná o atraktivní oblast s nevyužitým potenciálem. Nejnovější aplikaci pro Google Glass představil anglický řetězec hypermarketů Tesco. Jak již správně tušíte, aplikace umožňuje objednání potravin z pohodlí domova.

Samotný nákup zboží probíhá za pomoci skenování čárových kódů a hlasových povelů. Další zajímavou funkcí je možnost zobrazení nutričních hodnot a pochopitelně ceny. Otázkou však zůstává, jaké budou reálné zkušenosti a nakolik si tuto aplikaci oblíbí samotní uživatelé. V každém případě se jedná o zajímavou myšlenku, která nám dává nahlédnout do budoucnosti v nakupování potravin.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentáře

  1. Vladislav Trnka (neregistrovaný)

    To by mě teda vážně bavilo si doma skenovat každý výrobek… A to ještě, když to skenování je vážně pomalé.

  2. jirxu (neregistrovaný)

    Je zajímavé, ze když na brýle od Googlu nejsou appky, tak je to tím, ze predbehly dobu…Ale u Windows phone je to tim, ze stojej zahovno…:) urcite to nebude mizivejma prodejema těch brýlí…:D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *