Domů » Bleskovky » Tenká žiletka Huawei Ascend P6 míří na český trh s velmi sympatickou cenou

Tenká žiletka Huawei Ascend P6 míří na český trh s velmi sympatickou cenou

Společnost Huawei začne od pondělí 2. září v České republice prodávat svůj nový smartphone Ascend P6, který charakterizuje kovové tělo tenké pouhých 6,18 mm. Telefon nabízí čtyřjádrový procesor od Huawei taktovaný na 1,5 GHz a 4,7″ HD displej s vyšší citlivostí (lze jej ovládat v rukavicích). Baterie disponuje kapacitou 2000 mAh, avšak vzhledem ke konstrukci není uživatelsky přístupná. Pro fotografování bude k dispozici 8Mpx snímač s BSI senzorem (f/2.0) na zadní straně, nad displejem pak nebude chybět kamerka pro videohovory s vysokým rozlišením 5Mpx. Slušné 2 GB operační paměti RAM doplní 8GB interní úložiště, ve kterém bude uživatelsky přístupných zhruba 4,3 GB. Další prostor pro data zajistí slot na microSDHC karty (až 32 GB).


Ascend P6 je skutečně tenký a přitom si zachovává elegantní design

Velkým lákadlem bude cena, telefon se totiž na našem trhu bude prodávat za velmi příjemných 9 990,- Kč včetně DPH. K dispozici bude u všech tří mobilních operátorů, u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci v černé a bíle barevné kombinaci s pouzdrem v příslušné barvě, od října pak také v růžové variantě.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. Jeremy Eric Nowak (neregistrovaný)

  v siti Coradia se prodava uz 14 dni =D treba v Bolce v olympii ho maj =) a je to fakt nadhernej kus telefonu.. =)

 2. JARDA (neregistrovaný)

  a má to hardwarová tlačítka a nebo tlačítka na displeji jako Sony?

 3. Filip Doležel (neregistrovaný)

  Tlačítka na displeji, jinak na boku telefonu..

  před pár dny jsem ho měl chvíli v ruce, telefon vypadá fakt solidně a mnohem hodnotněji než např. S4..

  Měl bych jeden dotaz, co se týče všeobecně os Android, když mě přijde smska, nebo nějaká notifikace, rozsvítí se displej telefonu, nebo zůstane vypnutý? (Dřív jsem měl Nexuse S a u něj zůstával displej vypnutý.. ale je to už nějakej ten pátek..)

  Díky

  • Cikáda (neregistrovaný)

   No neměl by se rozsvěcovat, ale na to tu máme notifikační diodu. :D

 4. p6 (neregistrovaný)

  Malý displej, málo interní paměti, zastaralý procesor, absence LTE, baterie s malou kapacitou, foťák nic moc, bez NFC, bez infra s cenou velmi nesympaticky vysokou.

  • Pavel (neregistrovaný)

   Malý displej? Tak si kup tablet! :D

  • p6 (neregistrovaný)

   Aktuálně mám mobil s 4,3″ displejem a je to zoufale málo. Tablet je jednoúčelová hračka na doma, nevhodný do terénu, nevyrovná se univerzálnosti smartphonu.

  • Aktualne mam mobil s 4,5″ a je to akorat.Kazdy dle chuti.

  • Koper (neregistrovaný)

   Displaj nádherný, velikost akorát, podporuje i karty až 64GB, procesor je nová verze Enhanced, baterie 2 dny v klidu, foťák skělý. Nemá NFC, LTE? No a? Že nemá infraport – k smíchu. U One jsem ho vyzkoušel – a deaktivoval. Vzhled? Elegantnější a přitom pevnější telefon zatím na světě není, ani One se mu nevyrovná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).