Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Tenčí než lidský vlas: Samsung získal exkluzivitu na odolná skla pro ohebné smartphony

Tenčí než lidský vlas: Samsung získal exkluzivitu na odolná skla pro ohebné smartphony

První letošní ohebné smartphony mají jednu společnou slabinu, a tou je měkká ohebná vrstva chránící displej. Tu je nutné chránit jako oko v hlavě, neboť se do ní lze permanentně podepsat pouhým vrypem nehtu. Trh čeká na příchod ohebných skel, přičemž jedním z jejich výrobců je i společnost Dowoo Insis. A právě s ní nyní podepsal exkluzivní smlouvu jihokorejský Samsung.

glass

Tenčí než lidský vlas

Divize Samsung Venture Investments napumpovala do Dowoo Insis investici 12 miliard korejských wonů (asi 240 milionů korun) a získala tak pro Samsung Electronics exkluzivitu na odběr ultratenkých skel (UTG) pro budoucí ohebné telefony.

samsung galaxy fold
Samsung Galaxy Fold je skvělý telefon, nicméně ohebný displej toho příliš mnoho nevydrží.

Taková skla mají být tenčí než 100 mikrometrů a některé zdroje dokonce hovoří o tloušťce 30 mikrometrů, což je méně, než má lidský vlas. V současnosti je firma Dowoo Insis schopná produkovat zhruba půl milionu těchto skel měsíčně, investice od Samsungu ale patrně pomůže navýšit výrobní kapacity.

Smlouva mezi oběma subjekty má mít střednědobý až dlouhodobý účinek, přičemž se počítá s tím, že Samsung ještě bude Dowoo nadále finančně podporovat. Doufejme, že se korejskému gigantovi investice vrátí a nedopadne jako Apple se safírovými skly od GT Advanced Technolgies.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments