Domů » Bleskovky » Krach safírových sklíček pro Apple: Jejich výrobce požádal o ochranu před věřiteli

Krach safírových sklíček pro Apple: Jejich výrobce požádal o ochranu před věřiteli

Gorila Glass namísto očekávaného safírového skla – to bylo jedno z „překvapení“, které si připravil Apple při představení nových iPhonů. Safír tak u iPhone 6 (recenze) a 6 Plus kryje pouze domovské tlačítko a čočku fotoaparátu podobně jako u předchozí generace 5s, dále má být použit na ochranu displeje některých modelů Apple Watch. Společnost GT Advanced Technologies, jediný partner Apple, který má na starosti výrobu těchto skel, ale rozhodně není v dobré kondici.

  

Apple do společnosti GT Advanced Technologies v loňském roce napumpoval více než půl miliardy amerických dolarů, které měly být využity na vývoj a také na zajištění produkce safírových skel do budoucích jablečných produktů. Jejich výrobce však nyní požádal o ochranu před věřiteli a akcie společnosti klesly během několika hodin o 90 %. Prezident a výkonný ředitel společnosti Tom Gutierez však v tiskové zprávě odmítá, že by společnost ukončila svoji činnost; bude nadále podnikat a snažit se vyřešit své finanční potíže co nejdříve. Firmu čeká v nejbližších týdnech reorganizace.

  

Zda existuje souvislost mezi finančními problémy GT Advanced Technologies a absencí safírových skel nad displeji nových iPhonů nevíme, stejně tak si netroufáme odhadovat, jak se vzniklá situace projeví na produkci hodinek Apple Watch. Jejich masová výroba se má podle posledních informací rozběhnout v lednu příštího roku, ačkoliv se již objevují hlasy, které predikují spíše únor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  Autor: „Jejich masová výroba se má podle posledních informací rozběhnout v lednu letošního roku, ačkoliv se již objevují hlasy, které predikují spíše únor.“ Apple ma uz aj stroj casu. Nenachadzam slov… :)

 2. v lednu letošního roku se bude rozbíhat velmi těžko cokoliv :-)

  Možná příštího.

  EDIT: Martin II byl rychlejší :)

  • Jakub Karásek

   Uznávám, že letos v lednu už to asi nestihnou a to co jsem napsal, je kravina :) Oprava provedena, děkuji za upozornění.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).