Telegram oficiálně potvrdil příchod předplatného. Zaslouží si vaše peníze?

logo aplikace Telegram

Telegram patří mezi celosvětově nejoblíbenější komunikační služby, a to především díky svému důrazu na zabezpečení a soukromí. Nabízí svým uživatelům celou řadu užitečných funkcí, přičemž za poskytované služby nevyžaduje ani peníze, ani osobní údaje. Tento obchodní model ovšem nepatří mezi dlouhodobě udržitelné, a proto musel generální ředitel a zakladatel služby Pavel Durov dříve či později přijít s řešením, jak Telegram efektivně financovat.

Telegram
Telegram
Cena: zdarma
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
‎Telegram Messenger
Cena: zdarma+

Už minulý měsíc se začalo spekulovat o příchodu předplatného, které by platícím nabídlo exkluzivní funkce. Tyto informace se nyní oficiálně potvrdily. Za prozatím nespecifikovanou částku dostanou lidé exkluzivní přístup k novým funkcím, které budou moci využívat mezi prvními. To ovšem neznamená, že by neplatící byli nějak znevýhodněni – nové funkce postupem času dostanou taky, jen si na ně budou muset počkat.telegram aplikace app dima solomin unsplashNepřehlédněte

Telegram dostal velkou aktualizaci, přináší oblíbené funkce konkurentů

Mezi benefity, které si předplatitelé budou moci vychutnat v předstihu, patří kupříkladu zobrazování extra velkých souborů či speciální samolepky a reakce. Pokud se tedy nebudete chtít podílet na financování Telegramu, služba vás nebude nikterak nutit. Na druhou stranu – pro aktivní uživatele může být možnost předčasného přístupu k novým funkcím zajímavým lákadlem. Otázkou ovšem stále zůstává cena, kterou Pavel Durov ve svém příspěvku nezmínil a na které do značné míry bude stát úspěch předplatného.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku