Domů » Bleskovky » Zapomeňte na nositelnou elektroniku. První implantovatelný smartphone dorazí v roce 2023, tvrdí vědci

Zapomeňte na nositelnou elektroniku. První implantovatelný smartphone dorazí v roce 2023, tvrdí vědci

Jen málokdo si uvědomuje tempo technologického vývoje, které navíc neustále zrychluje. Ještě před pár lety jsme uznale kývali hlavou nad smartphony, jejichž výbava je z dnešního pohledu přinejmenším úsměvná. Stále častěji se tak setkáváme s otázkami, kam trh s mobilní elektronikou spěje a zda ho například nečeká transformace v novou kategorii. Na toto téma se zaměřila společnost Ericsson, která zveřejnila poměrně zajímavou studii týkající se spotřebitelských trendů pro budoucí období. 

 

O něco dále do budoucnosti se podívali nejvýznamější technologické autority při příležitosti konání kongresu Economic Forum v Davosu. Přes 800 odborníků z celého světa se pokusili odhalit vývojové tendence, které budou formovat technologický segment. Z přiloženého grafu lze vypozorovat, že rok 2023 bude ve znamení implantátů a nové generace mobilních zařízení s výkonem současným superpočítačů. Za předpokladu částečného naplnění těchto predikcí můžeme počítat v prolnutím chytrých telefonů, virtuální reality a nositelné elektroniky do zatím nedefinovaného segmentu.

 

Odborníci zároveň očekávají masivní komercializaci implantátů monitorující zdraví uživatele. Zařízení typu Google Glass či HoloLens budeme považovat za naprostou samozřejmost, přičemž smartphony jako takové se odeberou do vitrín sběratelů a muzejních expozic. Rychlý životní styl dá zelenou inteligentním tetováním a pokročilým zařízením, jenž půjde ovládat za pomoci pouhé myšlenky.

Zapomeňte tedy na chybějící audio konektor u iPhonu 7 či absenci slotu na microSD karty u Samsungu Galaxy S7 – smartphone budoucnosti se zřejmě bude moci stát součástí každého z nás.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments