Technický ředitel Evernote: Uživatelé WP utrácejí více než na Androidu

Technický ředitel Evernote, Dave Engberg, měl nedávno přednášku na konferenci IGNITION Mobile. Mluvil především o standartních otázkách týkajících se srovnání aplikací, HTML5 apod. Potvrdil však i něco, co si většina z nás doposud jen myslela. 

Podle Engberga vydělává Evernote v průměru více na uživatelích Windows Phone než na Androidu. To neznamená, že by Windows Phone vydělával více peněz než Android.  Znamená to, že uživatelé WP jsou ochotni platit více za prémiové funkce. 

Dave Engberg, technický ředitel Evernote 

Odpovídá to nabídce na trhu. Windows Phone byl donedávna dostupný jen na telefonech vyšší a střední třidy, zatímco Android vládne i nejlevnější kategorii smartphonů, které si často pořizují uživatelé odmítající platit za aplikace nebo služby navíc.

Z mé zkušenosti vím, že když jsem užíval WP nebo iOS, tak jsem při hledání nějaké aplikace nebo určité služby dostával linky do obchodu. Od té doby, co mám telefon s Androidem, dostávám často odkazy ke stažení nebo nabídku APK souborů. Nikdy nejde hledat průměrného uživatele, ale otevřenost Androidu určitě přináší i tyto otázky. 

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku