Tech Ed 2005: WM5, SPV M5000

Na konferenci Tech Ed 2005 Europe Microsoft představil nové vymoženosti operačního systému Windows Mobile 5 a také nové PocketPC Orange SPV M5000. Toto nové zařízení podporuje 3G sítě.

Jason Langridge z Microsoftu (Anglie) hovořil o spoustě novinek operačního systému WM5. Vyzdvihoval například Bluetooth klávesnice, které budou již přímo podporovány Microsoftem u smartphone telefonu (dříve pouze PPC). Dále hovořil o podpoře WiFi a USB 2.0, díky těmto technologiím se tak stane přenos dat na smartphonech mnohem rychlejší a spolehlivější. Při vývoji OS byl také kladen důraz na zabezpečení systému a hlavně vašich dat.

Dále zdůraznil, že nové Windows Mobile 5 mají mnohem lepší kompatibilitu např. s Napsterem, díky tomu si můžete stahovat spoustu muziky za přijatelné peníze. Zmínil se také o Office Mobile, což je balík aplikací (Word, Excel a PowerPoint), kde byla odbourána nekompatibila mezi dokumenty při prohlížení na SP a PPC. Nyní si můžete dokumenty pod WM5 otevírat na libovolném zařízení a bude zaručeno, že se zobrazí vždy správně.

 

Během konference bylo také představeno nové PocketPC Orange  SPV M5000 (které je brandovaným modelem HTC Universala).

Orange SPV M5000

Zdroj: MsMobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  omlouvam se za chybu v bleskovce, jedna se o SPV M 5000, nikoli 500. Tento telefon se bohuzel na cesky trh nedostane… ops:

 2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Ne, novejsi, M5000 ! Je to patrne i z prilozeneho obrazku

 3. Anonymous (neregistrovaný)

  hehe ja som siaj myslel ze je to blbost ked MDA 3 bolo M2000…fajn ze ste to opravili

 4. Anonymous (neregistrovaný)

  5000 to je prece HTC Universal(MDA 4), ten se sem podle me dostane jako kazdy MDA(DataPhone)

 5. Anonymous (neregistrovaný)

  jo a jestli ste nekdo podrobneji zkoumal HTC Universal, tak jste si musel vsimnout fotoaparatu pro videokonference, ktery 500 nema

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *