TOPlist

Tech Ed 2005: WM5, SPV M5000

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Na konferenci Tech Ed 2005 Europe Microsoft představil nové vymoženosti operačního systému Windows Mobile 5 a také nové PocketPC Orange SPV M5000. Toto nové zařízení podporuje 3G sítě.

Jason Langridge z Microsoftu (Anglie) hovořil o spoustě novinek operačního systému WM5. Vyzdvihoval například Bluetooth klávesnice, které budou již přímo podporovány Microsoftem u smartphone telefonu (dříve pouze PPC). Dále hovořil o podpoře WiFi a USB 2.0, díky těmto technologiím se tak stane přenos dat na smartphonech mnohem rychlejší a spolehlivější. Při vývoji OS byl také kladen důraz na zabezpečení systému a hlavně vašich dat.

Dále zdůraznil, že nové Windows Mobile 5 mají mnohem lepší kompatibilitu např. s Napsterem, díky tomu si můžete stahovat spoustu muziky za přijatelné peníze. Zmínil se také o Office Mobile, což je balík aplikací (Word, Excel a PowerPoint), kde byla odbourána nekompatibila mezi dokumenty při prohlížení na SP a PPC. Nyní si můžete dokumenty pod WM5 otevírat na libovolném zařízení a bude zaručeno, že se zobrazí vždy správně.

 

Během konference bylo také představeno nové PocketPC Orange  SPV M5000 (které je brandovaným modelem HTC Universala).

Orange SPV M5000

Zdroj: MsMobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku