Domů » Bleskovky » Taxichief chce v Česku vytvořit otevřenou síť řidičů taxi: Vyzkoušejte mobilní aplikaci

Taxichief chce v Česku vytvořit otevřenou síť řidičů taxi: Vyzkoušejte mobilní aplikaci

Taxichief je česká služba, která si bere za cíl vytvořit otevřenou síť řidičů vozů taxi a udělat tím využívání dopravních služeb jednodušší a přívětivější pro její uživatele. Po zapnutí aplikace vidíte pohyb automobilů na mapě vašeho okolí a automaticky vám vypíše nejbližší a nejlevnější řidiče. Zároveň můžete ke každému z nich psát komentáře a hodnotit, toto hodnocení následně vidí všichni uživatelé. Díky těmto „sociálním“ funkcím motivuje řidiče poskytovat nejlepší možné služby za příznivou cenu.

 

Podobné služby fungují již v zahraničí a nejznámější je Uber, žádná se však u nás nedočkala většího rozšíření. Hlavním nedostatkem Taxichief je zatím malé rozšíření a to právě mezi řidiči, tudíž je aktuálně použitelná pouze na území našeho hlavního města a i tam není pokrytí vždy stoprocentní. Doufáme, že se provozovatel bude snažit získat širší podporu a tím pomůže zkultivovat někdy divoký trh s vozy taxi.

   

V současné době je aplikace dostupná pro operační systémy iOS a Android. Máme potvrzeno, že je plánována verze pro BlackBerry 10 a Windows Phone, ale zatím není dán konkrétní termín.  Využívat ji můžete také v internetovém prohlížeči. Jaké jsou vaše zkušenosti s využíváním taxi služeb, a používáte k tomu některou z mobilních aplikací?

- -

David Podzimek

10 komentářů

 1. Tomáš (neregistrovaný)

  Vypadá to pěkně, škoda, že tam není více aut, snad se rozšíří.

 2. Celkem 2 auta v tuhle dobu v cele praze? apka moc pekna jen obsah neni zadny :(

 3. Ondřej Krátký (neregistrovaný)

  Škoda, že článek nezmiňuje Liftago, které má v Praze denně aktivních mezi 100-200 řidičů :-) Píšu to, protože ho vyvíjíme (insider). Taky doporučení pro Taxichief: PR funguje, ale dělejte ho, až když se Vám podaří přesvědčit řidiče. Fajn den

  • David Podzimek

   Děkujeme za doplnění, na vámi zmíněnou aplikaci se také podíváme.

  • Ondřej Krátký (neregistrovaný)

   Jasně, díky, kdybyste potřebovali informace nebo data o využití, obraťte se na mě přes LinkedIn nebo přes náš customer service v appce. Hlavně, aby někdo už s tou kvalitou taxíků u nás někdo něco udělal. Hezký den

 4. Lenka (neregistrovaný)

  Držím palce! Konkurenci a její obtěžování nevyžádanými maily jsem zavrhla už jen z toho důvodu. A i oni měli, resp. mají, těžké začátky a nedostatek aut. Tak uvidíme. Přeci jen, záleží nejen na množství, ale hlavně na kvalitě řidičů.

 5. muhehe (neregistrovaný)

  dalsi vykrik do tmy, je az k neuvereni kolik parazitu se dokaze nalepit na neco tak obycejneho jako je taxisluzba! defenestrace na magistratu by vse vyresila, to jen diky nim je tady tenhle bordel neustale mozny!!!!

  • Funguje to jinde a velice pekne, takze drzim palce at se to jen rozviji.

 6. Drockar (neregistrovaný)

  Lidi vzpamatujte se! Jenom absolutní duševní chudák si může myslet, že za 16 Kč na km lze provozovat taxislužbu. Dokuď se nenarovná trh a cena neustálí na reálné hodnotě, jsou všechny tyhle aplikace určeny k zániku. Tedy jen další plácnutí do vody v přeplněném rybníce. Takových aplikací existuje již ke stovce, jen ti blbci co by vozili lidi zadarmo chybí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).