Domů » Bleskovky » Takhle mělo vypadat prostředí zrušených hodinek Nokia Moonraker (video)

Takhle mělo vypadat prostředí zrušených hodinek Nokia Moonraker (video)

Po převzetí mobilní divize Nokie Microsoftem došlo ke zrušení několika vyvíjených produktů, mezi nimiž byl smartphone McLaren, tablet Mercury a hodinky Moonraker. I když tyto produkty světlo světa nespatří, můžeme si je díky všemožným únikům alespoň prohlédnout. Nyní se například na internetu objevila animace, která odhaluje, jak mělo vypadat uživatelské prostředí hodinek Moonraker.

How the Lumia Moonraker smart watch was meant to work

Animace pochází z aplikace pro systém Windows Phone, která sloužila patrně k párování hodinek s telefonem, a zároveň v ní mělo být možné nalézt tipy a triky, jak s hodinkami pracovat. Úvodní obrazovka byla rozčleněna na tři oblasti – základní část zobrazovala hodiny, nad ní se nacházely notifikace, pod ní pak seznam aplikací. Aplikace měly pocházet z vlastního obchodu, který obsahoval mimo jiné i různé ciferníky a wallpapery.

moonraker-wallpaper

V podpůrné aplikaci bylo možné zvolit, které aplikace budou smět na displej hodinek zasílat notifikace. Notifikace byly vypsány v řádcích, přičemž se s nimi dalo různě pracovat tažením prstu vlevo či vpravo. Kontrola posledních zmeškaných notifikací se dala vyvolat dlouhým podržením prstu na domovské obrazovce, k zamykání a odemykání displeje sloužilo tlačítko domovské obrazovky umístěné pod displejem.

moonraker

Hodinky byly vybaveny akcelerometrem, Bluetooth a baterií o kapacitě 305 mAh; chyběl snímač tepové frekvence. Ten se však spolu s dalšími senzory stal součástí náramku Microsoft Band, který místo hodinek Moonraker nakonec přišel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Pěkný. Hlavně aby microsoftu pán bůh požehnal a nám také. Jinými slovy dobrá vůle úspěchu půle.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).