Domů » Bleskovky » Lumia Mclaren a MixView: 3D gesta ve Windows Phone na prvním videu

Lumia Mclaren a MixView: 3D gesta ve Windows Phone na prvním videu

V roce 2014 měl na trh přijít smartphone Nokia s kódovým označením McLaren, Microsoft však po akvizici finské společnosti jeho vývoj bez náhrady ukončil. McLaren (fotografie) měl být nepřímý nástupce Lumie 1020 s velkým fotočipem a podporou bezdotykových gest na úrovni systému.

9c3_mclaren-leak-3
Zrušená Lumia McLaren ve srovnání s Lumií 1020

Tato schopnost měla být využita na domovské obrazovce ve funkci MixView, kde stačilo ukázat prstem na dlaždici aplikace, a ta explodovala do několika menších poddlaždic nabízejících vybrané funkce dané aplikace. Jak tento koncept fungoval, ukazuje následující video.

V podstatě se dá říci, že něco podobného umí domovská obrazovka nových iPhonů s 3D Touch displejem, pouze k vyvolání kontextového menu neslouží bezdotykové gesto, ale „vtlačení“ prstu do displeje. Jak znázorňuje video výše, spolehlivější je patrně řešení Apple, byť explodující dlaždice má vizuálně navrch. Vybraní vývojáři dostali dokonce přístup ke SKD této funkce, aby mohli přidat „poddlažice“ i do svých aplikací, nakonec však k implementaci nedošlo.

Před konferencí Build se spekulovalo, že by Microsoft mohl tento nápad znovu oživit v některé z příštích verzí Windows 10 (více informací), avšak oficiálně zatím není nic potvrzeno.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments