Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Lumia Mclaren a MixView: 3D gesta ve Windows Phone na prvním videu

Lumia Mclaren a MixView: 3D gesta ve Windows Phone na prvním videu

V roce 2014 měl na trh přijít smartphone Nokia s kódovým označením McLaren, Microsoft však po akvizici finské společnosti jeho vývoj bez náhrady ukončil. McLaren (fotografie) měl být nepřímý nástupce Lumie 1020 s velkým fotočipem a podporou bezdotykových gest na úrovni systému.

9c3_mclaren-leak-3
Zrušená Lumia McLaren ve srovnání s Lumií 1020

Tato schopnost měla být využita na domovské obrazovce ve funkci MixView, kde stačilo ukázat prstem na dlaždici aplikace, a ta explodovala do několika menších poddlaždic nabízejících vybrané funkce dané aplikace. Jak tento koncept fungoval, ukazuje následující video.

V podstatě se dá říci, že něco podobného umí domovská obrazovka nových iPhonů s 3D Touch displejem, pouze k vyvolání kontextového menu neslouží bezdotykové gesto, ale „vtlačení“ prstu do displeje. Jak znázorňuje video výše, spolehlivější je patrně řešení Apple, byť explodující dlaždice má vizuálně navrch. Vybraní vývojáři dostali dokonce přístup ke SKD této funkce, aby mohli přidat „poddlažice“ i do svých aplikací, nakonec však k implementaci nedošlo.

Před konferencí Build se spekulovalo, že by Microsoft mohl tento nápad znovu oživit v některé z příštích verzí Windows 10 (více informací), avšak oficiálně zatím není nic potvrzeno.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Lukáš (neregistrovaný)

  Já ten Microsoft Vážně nechápu :) Skvělé nápady dokonale zabijí.

  • RadekLaz

   To si nemyslím. Efektní to sice možná je, ale nepraktické to je určitě.
   Ovládání mobilu musí být intuitivní, jednoduché, přehledné a hlavně takové aby se dal mobil ovládat třeba za chůze. Nedokážu si představit, že bych šel po ulici a snažil se podržet vteřinu prst nad displejem. Řešení Apple je v tomto ohledu lepší.

   • spellshaper

    Řešení Apple je stejně na hovno jako tohle. Nedivím se, že to zrušili. Ať se vrátí ke správně využitému swipu, tohle je k ničemu.

   • RadekLaz

    Souhlas.

   • spellshaper: Tak to jsi se solidně sekl:) Řešení od Apple je úplně standardní, daný prvek (POP) funguje se zpětnou vazbou (tlačení na plochu), zatímco takovéto „máchání“ nad plochou je značně obtížnější na úkon a navíc více méně stále tápeš, už? ještě ne? už? Ostatně, podobně se vyjádřil i článek. Tady si opravdu jen plknul plk.

 2. Michal (neregistrovaný)

  Proč třeba tyto funkce nenabidne dlaždice po dvojim rychlým tuknutim? Prijde mi ze to jde dobře i za chuze.

 3. Lomo (neregistrovaný)

  myslim, že to je fake, nebo tady může někdo vysvětlit jak tahle věc funguje? Na základě čeho ten telefon pozná že lítam nad tou danou dlaždicí prstem?

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Samsung Galaxy S4 bezdotykový náhled také umožňoval, takže techbologicky to možné je.

 4. mposvar

  Stále nemůžete zapomenout ?
  Proč se někdo vrací v čase a budí naděje/zklamání… :-(
  Tohle už nikdy nikdo na nohy nepostaví….
  Tak to prostě je, a je opravdu zbytečné vyvolávat naděje.
  MS je slušně řečeno tam kde je, a dostal se tam sám…
  Myslím že ani Nokia nechce jíž být s tímto spojována.

 5. RadekLaz

  Nechápu o co jde? Vždyť to Microsoft vyřešil tím nejjednodušším a nejlepším způsobem. Jedním kliknutím na dlaždici pod kterou se schovává více dlaždic. Je to jedna ze základních funkcí obrazovky start ve W10M

  • mposvar

   Jde mi o ten „pohřbený projekt“ – telefon…
   A to o něco jde…
   Když by v článku neukazovali to, o čem se mi snad dodnes zdá a považuji dodnes za zmar naděje, bylo by mi to úplně, ale úplně jedno…
   Takto mám pořád L1020-tku a co dál nevím….Asi nikdy nic :-)

 6. pat (neregistrovaný)

  Podla mna to je hlupost. A dokazuje to aj apple. Dlhsim podrzanim sa zobrazi aj nahlad. Lenze ak drzim prst na displeji nahlad si ciastocne zakryvam. Ak to robim v hornej casti obrazovky.

  Takze cele je to totalne onicom. Otvorim spravu a sipkou spat sa bleskurychlo vratim o krok spat.

 7. diego banana (neregistrovaný)

  Něco podobného už tady bylo. Floating Touch od Sony. Efektivní, ale na nic.

  • I Samsung cosi umí (gesto nad displejem), potkal jsem tisíce a tisíce lidí, co měli v ruce Samsung, toto gesto jsem viděl tak jednou:)

   • pat (neregistrovaný)

    Hej tiez som mal. Parkrat som skusil a potom vypol. Blbosti

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel