Domů » Bleskovky » Interaktivní dlaždice pro Windows 10 se blíží: Microsoft je zřejmě přestaví už za pár dní

Interaktivní dlaždice pro Windows 10 se blíží: Microsoft je zřejmě přestaví už za pár dní

Ve středu 30. března začne vývojářská konference Microsoft Build, která odhalí novinky týkající se příštích verzí Windows 10 a univerzálních aplikací. Vysocí manažeři Microsoftu slibují, že chystané novinky změní úplně všechno a budeme z nich šílet (více informací), avšak jaká oblast se dočká tak radikálního zlepšení, prozatím nevíme. Může to být například práce s živými dlaždicemi.

99e_catturadischermata221

Naznačuje to program konference, do nějž je na 1. dubna zařazena i přednáška pojmenovaná „Co je nového u dlaždic a notifikací?“ V jejím popisu je uvedeno, že vývojáři dostanou novou sadu nástrojů, která umožní používat rozšířené možnosti notifikací. Kromě toho má přijít dvojice dlouho a vysoce požadovaných překvapení v živých dlaždicích.

Spekuluje se, že konečně dojde na dlouze chystané explodující a interaktivní dlaždice. První funkce měla být součástí systému Windows Phone na zařízení Nokia „McLaren“, kde zajišťovala zobrazení vybraných nabídek aplikace při podržení prstu nad její dlaždicí. Je možné, že se tato funkce dostane do Windows 10 s příchodem prvních zařízení s force touch displejem.

image_thumb21

Interaktivní dlaždice ukázalo vývojové centrum Microsoftu jako koncept před dvěma roky (více informací). Cílem této funkce má být možnost ovládat některé funkce aplikací přímo z plochy jejich dlaždic bez nutnosti otevírat celou aplikaci. Z některých dlaždic by se tak mnohdy mohly stát funkční miniaplikace.

Interactive live tiles on Windows Next by Microsoft Research (2)

Jsme zvědaví, jaké novinky Microsoft pro Windows 10 chystá, a zda se budou mezi nimi nacházet i výše uvedené dlaždicové novinky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments