Domů » Bleskovky » Microsoft McLaren: Podívejte se na nové fotografie zrušeného nástupce Lumie 1020

Microsoft McLaren: Podívejte se na nové fotografie zrušeného nástupce Lumie 1020

Model s kódovým označením McLaren měl být nástupcem oblíbeného fotomobilu Nokia Lumia 1020 (recenze). Na jeho vývoji pracovala jak Nokia, tak později také Microsoft, nicméně samotný vývoj nové generace Zeiss optiky byl velmi nákladný a aby telefon pro Microsoft nebyl prodělečný, musel by jej prodávat za velmi vysokou cenu, což by se u zákazníků pravděpodobně s příliš vřelím přijetím nesetkalo.


dMcLaren společně s Lumií 1020 a dalšími modely

Nejen z tohoto důvodu tedy v červnu 2014 v tichosti došlo k rozhodnutí vývoj telefonu ukončit, byť už se nacházel ve fázi téměř před dokončením, což nám v té době potvrdil i jeden z našich velmi dobrých zdrojů. Microsoft ani Nokia vlastně nikdy oficiálně neoznámili, že se na nástupci pracuje, ale přesto se o něm vědělo.

  

  

McLaren s PureView fotoaparátem měl také podporovat různá 3D gesta, díky kterým by bylo možné systém ovládat bez nutnosti dotýkat se displeje (více informací). Už v minulosti se na internetu objevila řada fotografií prototypu, ty dnes zveřejněné jsou ale zatím nejkvalitnější.

Starší video zachycující bezdotykové ovládání

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments