Domů » Bleskovky » Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej

Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej

Od odhalení posledních Pixelů střední třídy nás dělí pouhý týden a už se objevují první spekulace o příštích vlajkových modelech. Není se čemu divit, v loňském roce se v tomto termínu objevily první a poměrně přesné rendery Pixelu 3, nedlouho poté přišly první fotografie a informace o výbavě. Letošním výkopem bude následující render z dílny serveru PhoneArena, stvořený na informacích získaných od youtubera Jona Prossera z Front Page Tech.

Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej
Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej

Google Pixel 4: tenké rámečky a otvor v displeji

Pixel 4 by měl ořezat rámečky okolo displeje na minimum, a to na bradě, i přesto si má telefon ponechat stereoreproduktory namířené na uživatele. Přímo do displeje má být implementován snímač otisků prstů, a také dvoučočková selfie kamerka umístěná do výřezu à la Samsung Galaxy S10+. Duální fotoaparát máme vůbec poprvé v řadě Pixel najít i na zádech, jejichž dvoubarevný design se příliš měnit nemá. Očekávat lze voděodolnost a vysoký výkon zajištěný čipsetem Qualcomm Snapdragon 855.

pixel 4 2

Co render nahoře nereflektuje, je informace, že Pixel 4 zřejmě přijde o veškerá hardwarová tlačítka. Ta má nahradit kovový rámeček citlivý na tlak, u současných Pixelů lze mačkat pouze spodní stranu pro vyvolání Google Asistenta, u Pixelů 4 má být mačkatelný v celé výšce a obstarávat ostatní funkce jako změnu hlasitosti či odemykání/zamykání.

A co Jack?

S návratem sluchátkového 3,5mm sluchátkového konektoru spíše nepočítáme, a to i přesto, že v nových Pixelech 3a a 3a XL nechybí. Podle vyjádření Google vyžadují zájemci o telefon v této třídě větší flexibilitu, kterou jack konektor poskytuje v kombinaci s ostatními možnostmi – USB-C a Bluetooth. U high-endu se ale zřejmě uživatelé snadněji přizpůsobí.

Pixely 4 a 4 XL budou pravděpodobně odhaleny tradičně v průběhu října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments