Domů » Bleskovky » Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej

Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej

Od odhalení posledních Pixelů střední třídy nás dělí pouhý týden a už se objevují první spekulace o příštích vlajkových modelech. Není se čemu divit, v loňském roce se v tomto termínu objevily první a poměrně přesné rendery Pixelu 3, nedlouho poté přišly první fotografie a informace o výbavě. Letošním výkopem bude následující render z dílny serveru PhoneArena, stvořený na informacích získaných od youtubera Jona Prossera z Front Page Tech.

Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej
Takto má vypadat Google Pixel 4: tenké rámečky vystřídá otvor v displej

Google Pixel 4: tenké rámečky a otvor v displeji

Pixel 4 by měl ořezat rámečky okolo displeje na minimum, a to na bradě, i přesto si má telefon ponechat stereoreproduktory namířené na uživatele. Přímo do displeje má být implementován snímač otisků prstů, a také dvoučočková selfie kamerka umístěná do výřezu à la Samsung Galaxy S10+. Duální fotoaparát máme vůbec poprvé v řadě Pixel najít i na zádech, jejichž dvoubarevný design se příliš měnit nemá. Očekávat lze voděodolnost a vysoký výkon zajištěný čipsetem Qualcomm Snapdragon 855.

pixel 4 2

Co render nahoře nereflektuje, je informace, že Pixel 4 zřejmě přijde o veškerá hardwarová tlačítka. Ta má nahradit kovový rámeček citlivý na tlak, u současných Pixelů lze mačkat pouze spodní stranu pro vyvolání Google Asistenta, u Pixelů 4 má být mačkatelný v celé výšce a obstarávat ostatní funkce jako změnu hlasitosti či odemykání/zamykání.

A co Jack?

S návratem sluchátkového 3,5mm sluchátkového konektoru spíše nepočítáme, a to i přesto, že v nových Pixelech 3a a 3a XL nechybí. Podle vyjádření Google vyžadují zájemci o telefon v této třídě větší flexibilitu, kterou jack konektor poskytuje v kombinaci s ostatními možnostmi – USB-C a Bluetooth. U high-endu se ale zřejmě uživatelé snadněji přizpůsobí.

Pixely 4 a 4 XL budou pravděpodobně odhaleny tradičně v průběhu října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aleš
Anonym
Aleš
Offline

noo, pokud by takto opravdu vypadal, jdu hned pro něj :) To je taková krása, až se nechce věřit, že by to byla opravdu realita..

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

No … známe Pixely a Google. Aby to zase nebyl další konstrukční průšvih, aby to zase nemělo nepoužitelné mikrofony apod.

Aleš
Anonym
Aleš
Offline

Souhlasim, pokud bude zase výrobce HTC či podobný „těžce prodělávající“ výrobce, pak to bude opět prů.se.r a konečnej vzhled bude na míle daleko tomuhle návrhu

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

Už třetí verzi pixelů nedělá HTC, dělá si je google sám s výrobou ve foxconnu

Aleš
Anonym
Aleš
Offline

Už od třetí verze pixelů vlastní Google značnou část HTC.. Takže tvoje „dělá si sám“ = dělá HTC

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

Ne, první dvě verze Pixelu dělalo HTC, třetí ne, tu dělá Foxconn. Když už seš tak hloupej, tak se aspoň nehádej a googli.

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Jo na fotkách vypadá výborné, čistý elegantní design, akorát ten otvor v displeji „průstřel“… vyrez mi nevadí je to symetrické a uprostřed, kapku také dejme tomu ale tohle se mi příčí.
Jsou lidé kteří to naopak vítají a koupí, pokud by byla i verze bez něj nebylo by to marné.

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Jj, tenhle ovál tam strašně řve.

lukki
Uživatel
lukki
Offline

pokud by jediný ovládání mělo být pomocí mačkacích rámů (které by fungovaly podobně jako na Pix2 akorát po celé délce boku), tak potěš koště. Měl jsem na tom nastavené některé funkce, jako svítilna (dlouhá máčknutí), splitscreen dvojté máčknutí apod. Jenže i když jsem laboroval se sílou stisku, tak se mi funkce spouštěly dost často nečekaně. Zkrátka proti klasickému tlačítku na houby, ale na okolí to působilo velice zajímavě.

uni
Uživatel
uni
Offline

Přesně, telefon se nedal zvednout že stolu, aby to něco nedělalo. Příšerná věc.

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Pixel není TCL…

uni
Uživatel
uni
Offline

To fakt ne, jedno je výrobce, druhý model:)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

Uni si unaveny? Jaj, piatok, klasika zmatenost u teba (naschval pisem u teba lebo si to este vylozis inak ako to bolo myslene)

uni
Uživatel
uni
Offline

A pardon, první je model, druhé výrobce.

Menty
Uživatel
Menty
Online

A je to tady… :)