Domů » Bleskovky » Takto má vypadat Galaxy S20 Ultra: nabídne až 100× přiblížení

Takto má vypadat Galaxy S20 Ultra: nabídne až 100× přiblížení

Samsung příští měsíc představí novou řadu vlajkových smartphonů Galaxy S20, kterou mají dle všeho tvořit tři smartphony – Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. Poslední jmenovaný nabídne nejen největší displej, ale také se bude pyšnit odlišnými fotoaparáty. Informátor @IshanAgarwal24 nyní zveřejnil render, jak má fotomodul Galaxy S20 Ultra vypadat.

s20 ultra 1

Galaxy S20 Ultra: přibližovací kamera bude postavena zvlášť

Celý modul se má od zbytku řady Galaxy S20 designově odlišovat; oproti Galaxy S20 a S20+ bude jeho součástí černý sub-modul se třemi čočkami a LED bleskem, poslední čočka sloužící pro přiblížení scény pak bude osazena zvlášť. Vzhledem k periskopické konstrukci bude tato čočka čtvercová, neboť bude ukrývat odrazový hranol lámající světlo o 90° do útrob telefonu, kde se za soustavou dalších optických členů bude nacházet 48Mpx fotočip.

s20 ultra 3

Kamera má údajně poskytnout 5× optické přiblížení, díky hrátkám se softwarem a umělou inteligencí údajně bude možné sáhnout až ke 100× přiblížení; pro něj Samsung vymyslí vlastní marketingové označení, které bude vypsané přímo na fotomodulu napravo od čočky.

Smartphony řady Galaxy S20 spatří oficiálně světlo světa 11. února, společně s nimi Samsung ukáže ohebné véčko Galaxy Z Flip.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Neměl to být 10x optický zoom :-D :-D :-D :-D

 2. Schválně si pak vezmu do elektra Nikon coolpix P610 a porovnám to 🤣

 3. Radši místo zoom který nebude k čemu, měli zapracovat na Ultra wide.

  • Však zapracovali prý. Zoom, který bude k ničemu? Jak jako k ničemu?

  • Na tak malinkaty cip a takovou optiku ten zoom akorat znasobi nedostatky ktere ta soustava v te velikosti ma.

  • Jo tak😁. Bavme se raději o přiblížení, které to bude umět nativně opticky. Že tam bude nějaká možnost 100x digitálně, to bych nechal být. Možná to má být nějaký hybridní 100x, který využívá data z teleobjektivu a z hlavního 108Mpx fotoaparátu. U Huaweie je ten hybridní, i když podstatně menší (5x až 10x) docela použitelný.

  • No ono i ta jemnost 108MPx na tak prtavy cip bude sranda pro hracicky.

  • Jako myslíš si, že ten 108 MPx foťák bude fotit hůř ty dva nižší modely s 12 Mpx? To snad ne. Nejspíš se jedná o Quad Bayer snímač, nebo nějaký jiný, kdo ví…

  • Ja se necham prekvapit, ale kdyz vim co se do telefonu vejde, tak moc optimista nejsem.

  • No tak do toho mega ultra se toho vleze asi víc :D. Počítám s prvním místem v DXomarku

  • Rozliseni ani zdaleka neni vsechno … je dobry duvod proc ani na FF vyrobci necpou tak vysoke rozliseni. Tohle je jen lakadlo a snaha se necim odlisit od konkurence. Uvidime co z toho realne poleze za vysledky a pak muzeme hodnotit jestli to ma smysl nebo ne … ovsem skeptik jsem uz ted.

  • Ty jsi neviděl testy na 108MPx? Už jsou a hovoří že 108 MPx ma velký smysl a má budoucnost.. A letos Samsung ukáže 2 generaci 108MPx takže bude zas ještě lepší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).