Domů » Bleskovky » Takto má vypadat Galaxy S20 Ultra: nabídne až 100× přiblížení

Takto má vypadat Galaxy S20 Ultra: nabídne až 100× přiblížení

Samsung příští měsíc představí novou řadu vlajkových smartphonů Galaxy S20, kterou mají dle všeho tvořit tři smartphony – Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. Poslední jmenovaný nabídne nejen největší displej, ale také se bude pyšnit odlišnými fotoaparáty. Informátor @IshanAgarwal24 nyní zveřejnil render, jak má fotomodul Galaxy S20 Ultra vypadat.

s20 ultra 1

Galaxy S20 Ultra: přibližovací kamera bude postavena zvlášť

Celý modul se má od zbytku řady Galaxy S20 designově odlišovat; oproti Galaxy S20 a S20+ bude jeho součástí černý sub-modul se třemi čočkami a LED bleskem, poslední čočka sloužící pro přiblížení scény pak bude osazena zvlášť. Vzhledem k periskopické konstrukci bude tato čočka čtvercová, neboť bude ukrývat odrazový hranol lámající světlo o 90° do útrob telefonu, kde se za soustavou dalších optických členů bude nacházet 48Mpx fotočip.

s20 ultra 3

Kamera má údajně poskytnout 5× optické přiblížení, díky hrátkám se softwarem a umělou inteligencí údajně bude možné sáhnout až ke 100× přiblížení; pro něj Samsung vymyslí vlastní marketingové označení, které bude vypsané přímo na fotomodulu napravo od čočky.

Smartphony řady Galaxy S20 spatří oficiálně světlo světa 11. února, společně s nimi Samsung ukáže ohebné véčko Galaxy Z Flip.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomass
Anonym
tomass

Neměl to být 10x optický zoom :-D :-D :-D :-D

xzeit
Uživatel
xzeit

Schválně si pak vezmu do elektra Nikon coolpix P610 a porovnám to 🤣

Martin123
Uživatel
Martin123

Radši místo zoom který nebude k čemu, měli zapracovat na Ultra wide.

xzeit
Uživatel
xzeit

Však zapracovali prý. Zoom, který bude k ničemu? Jak jako k ničemu?

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Na tak malinkaty cip a takovou optiku ten zoom akorat znasobi nedostatky ktere ta soustava v te velikosti ma.

xzeit
Uživatel
xzeit

Jo tak😁. Bavme se raději o přiblížení, které to bude umět nativně opticky. Že tam bude nějaká možnost 100x digitálně, to bych nechal být. Možná to má být nějaký hybridní 100x, který využívá data z teleobjektivu a z hlavního 108Mpx fotoaparátu. U Huaweie je ten hybridní, i když podstatně menší (5x až 10x) docela použitelný.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

No ono i ta jemnost 108MPx na tak prtavy cip bude sranda pro hracicky.

xzeit
Uživatel
xzeit

Jako myslíš si, že ten 108 MPx foťák bude fotit hůř ty dva nižší modely s 12 Mpx? To snad ne. Nejspíš se jedná o Quad Bayer snímač, nebo nějaký jiný, kdo ví…

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Ja se necham prekvapit, ale kdyz vim co se do telefonu vejde, tak moc optimista nejsem.

xzeit
Uživatel
xzeit

No tak do toho mega ultra se toho vleze asi víc :D. Počítám s prvním místem v DXomarku

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Rozliseni ani zdaleka neni vsechno … je dobry duvod proc ani na FF vyrobci necpou tak vysoke rozliseni. Tohle je jen lakadlo a snaha se necim odlisit od konkurence. Uvidime co z toho realne poleze za vysledky a pak muzeme hodnotit jestli to ma smysl nebo ne … ovsem skeptik jsem uz ted.

Martin123
Uživatel
Martin123

Ty jsi neviděl testy na 108MPx? Už jsou a hovoří že 108 MPx ma velký smysl a má budoucnost.. A letos Samsung ukáže 2 generaci 108MPx takže bude zas ještě lepší.