Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Flip výdrží neoslní, potěší ale vyšší odolností ohebného displeje

Samsung Galaxy Z Flip výdrží neoslní, potěší ale vyšší odolností ohebného displeje

Za necelý měsíc představí Samsung svůj druhý smartphone s ohebným displejem, u něhož tentokráte vsadí na véčkovou konstrukci. Telefon pojmenovaný Galaxy Z Flip tak půjde do trh jako přímý konkurent Motoroly RAZR, která na zahájení prodeje ještě čeká. Galaxy Z Flip jsme již měli tu čest vidět na sérii živých fotografií a na neoficiálních renderech, nyní k nám přicházejí nové informace o vnitřní výbavě.

Samsung Galaxy Fold 2 1

Samsung Galaxy Z Flip: duální akumulátor s poměrně skromnou kapacitou

Již víme, že telefon požene kupředu loňský vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 855, takže výkonu bude mít na rozdávání, i když za nejlepšími telefony letošního roku bude lehce zaostávat. Galaxy Z Flip bude mít v sobě integrované dvě baterie, jejichž souhrnná kapacita má být 3 300 mAh (patrně v kombinaci 900 + 2 400 mAh). To není nijak oslnivá hodnota, vezmeme-li v potaz, že duální akumulátoru bude krmit vnější notifikační displej, a hlavně vnitřní zobrazovač se spekulovanou úhlopříčkou 6,7“.

Ohebné sklo chráněné plastovou fólií

Vnitřní displej by měl podle informátora Maxe Weinbacha nabídnout výrazně větší odolnost než v případě Galaxy Fold; Samsung má v plánu použít k jeho ochraně dvě vrstvy – ultratenké ohebné sklo a nad ním ještě sekundární ochranu v podobě tenké plastové folie.

Sklo má zajišťovat celkovou tuhost, zatímco folie jej bude chránit před vrypy a škrábanci. Bohužel tyto známky používání na ní budou po čase vidět, zatím však není jasné, zda bude svrchní vrstva uživatelsky či servisně vyměnitelná.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).