TOPlist

Takto bude vypadat Huawei Mate 40. Fotomodulem připomene Lumii 1020

huawei mate 40 pro 1

I přes nepříznivou politickou situaci společnost Huawei stále připravuje nové smartphony a nevyhýbá se ani vlajkovým modelům. Letos na podzim bychom se měli dočkat dalších telefonů z populární řady Huawei Mate, tentokráte s číselným označením 40. Díky informátorovi @OnLeaks se můžeme s předstihem podívat na to, jak s největší pravděpodobností budou vypadat smartphony Huawei Mate 40 a 40 Pro.

huawei mate 40 pro 2
Huawei Mate 40 Pro (neoficiální render)

Řada Mate 40: zahnuté displeje a obrovské fotoaparáty

Čelní strana obou telefonů nijak nepřekvapí, neboť bude dost připomínat aktuální vlajkovou řadu Huawei P40. Oba telefony mají dostat zakřivený displej, u základní varianty má být zakřivení pouze kosmetické, u Pro modelu bude displej výrazně přetékat ze strany do boků.

V obou případech bude zobrazovač obklopen velmi tenkými rámečky a naruší jej pouze oválný fotomodul pro duální selfie kameru v levém horním rohu. Huawei Mate 40 má dostat 6,4“ zobrazovač, Mate 40 Pro pak 6,7“ panel. Samozřejmostí je čtečka otisků prstů zabudovaná přímo do displeje.

Největší pozornost na chystaných novinkách vzbudí fotomodul, který bude stejně jako u minulé generace kruhový, avšak nebude jej obklopovat žádný prstenec. Letos prý Huawei vsadí na vystouplý kruhový modul v černé barvě, který svým designem připomíná legendární Lumii 1020 (recenze). Namísto ní však má Huawei v plánu do modulu instalovat hned čtyři fotoaparáty, přičemž u modelu Pro bude jeden z nich sloužit k několikanásobnému bezztrátovému přiblížení.

huawei mate 40 3
Huawei Mate 40 (neoficiální render)

I když má mít Huawei Mate 40 Pro kvůli výraznému zakřivení displeje titěrný obvodový rámeček, mají se do něj vejít standardní mechanická tlačítka pro odemykání/zamykání a změnu hlasitosti. Čínský výrobce má kvůli jejich umístění narušit zaoblení skleněných zad.

Oba telefony má pohánět nejnovější čipset Kirin 1020, ovšem v tuto chvíli není jisté, kde a jakým procesem bude vyroben. Pravděpodobně se bude jednat o moderní čip z dílen TSMC, ovšem pouze za předpokladu, že si jich nechala firma Huawei vyrobit dostatek s předstihem; v současnosti totiž TSMC nesmí s Huawei obchodovat.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku