Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat Huawei Mate 40. Fotomodulem připomene Lumii 1020

Takto bude vypadat Huawei Mate 40. Fotomodulem připomene Lumii 1020

I přes nepříznivou politickou situaci společnost Huawei stále připravuje nové smartphony a nevyhýbá se ani vlajkovým modelům. Letos na podzim bychom se měli dočkat dalších telefonů z populární řady Huawei Mate, tentokráte s číselným označením 40. Díky informátorovi @OnLeaks se můžeme s předstihem podívat na to, jak s největší pravděpodobností budou vypadat smartphony Huawei Mate 40 a 40 Pro.

huawei mate 40 pro 2
Huawei Mate 40 Pro (neoficiální render)

Řada Mate 40: zahnuté displeje a obrovské fotoaparáty

Čelní strana obou telefonů nijak nepřekvapí, neboť bude dost připomínat aktuální vlajkovou řadu Huawei P40. Oba telefony mají dostat zakřivený displej, u základní varianty má být zakřivení pouze kosmetické, u Pro modelu bude displej výrazně přetékat ze strany do boků.

V obou případech bude zobrazovač obklopen velmi tenkými rámečky a naruší jej pouze oválný fotomodul pro duální selfie kameru v levém horním rohu. Huawei Mate 40 má dostat 6,4“ zobrazovač, Mate 40 Pro pak 6,7“ panel. Samozřejmostí je čtečka otisků prstů zabudovaná přímo do displeje.

huawei mate 40 pro 1
Huawei Mate 40 Pro (neoficiální render)

Největší pozornost na chystaných novinkách vzbudí fotomodul, který bude stejně jako u minulé generace kruhový, avšak nebude jej obklopovat žádný prstenec. Letos prý Huawei vsadí na vystouplý kruhový modul v černé barvě, který svým designem připomíná legendární Lumii 1020 (recenze). Namísto ní však má Huawei v plánu do modulu instalovat hned čtyři fotoaparáty, přičemž u modelu Pro bude jeden z nich sloužit k několikanásobnému bezztrátovému přiblížení.

huawei mate 40 3
Huawei Mate 40 (neoficiální render)

I když má mít Huawei Mate 40 Pro kvůli výraznému zakřivení displeje titěrný obvodový rámeček, mají se do něj vejít standardní mechanická tlačítka pro odemykání/zamykání a změnu hlasitosti. Čínský výrobce má kvůli jejich umístění narušit zaoblení skleněných zad.

Oba telefony má pohánět nejnovější čipset Kirin 1020, ovšem v tuto chvíli není jisté, kde a jakým procesem bude vyroben. Pravděpodobně se bude jednat o moderní čip z dílen TSMC, ovšem pouze za předpokladu, že si jich nechala firma Huawei vyrobit dostatek s předstihem; v současnosti totiž TSMC nesmí s Huawei obchodovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments