TOPlist

Takto bude fotit špičkové Vivo X90 Pro+. Známe datum představení

Vivo X90 Pro 5

Společnost Vivo se připravuje na odhalení nových vlajek z rodiny X90. Na úplný vrchol se vyšplhá Vivo X90 Pro+, které jsme v uplynulém týdnu mohli spatřit na první fotografii a několika produktových renderech. Nyní o něm i o jeho sourozencích přicházejí další informace.

Vivo X90 Pro+ bude pravděpodobně prvním představeným smartphonem, který bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ten ještě dosud nebyl odhalen, stane se tak nejspíše příští týden 15. listopadu. Očekává se od něj velký mezigenerační nárůst ve výkonu, neboť aktuálně má americká firma co dohánět – tchajwanský MediaTek Dimensity 9200 představený tento týden je totiž neskutečně výkonná bestie. Nejvýkonnější Snapragon 8 Gen 2 mají dostat i chystané vlajkové modely řady Xiaomi 13, která by měla spatřit světlo světa na začátku prosince.Vivo X90 Pro 8Nepřehlédněte

Vivo X90 Pro+ oslňuje výbavou: pod kapotou má Snapdragon 8 Gen 2, na zádech 1″ fotoaparát

Dimensity 9200 má navíc pohánět základní Vivo X90. Bylo by tedy pro výrobce trochu ostudné, kdyby tento telefon měl nakonec vyšší výkon než vrcholná varianta Pro+. A aby nebylo toho chaosu málo, prostřední Vivo X90 Pro má pohánět nejslabší čip z celé trojce – Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Důvod je jednoduchý – tento kousek měl jít do světa už dříve v tomto roce jako Vivo X80 Pro+.

Vraťme se ale ještě na chvíli k Vivo X90 Pro+. U něj se spekuluje o použití velkého 1″ snímače pro hlavní fotoaparát, který by mohl přinést skutečně působivé fotografie. Že na tom něco bude, ukazují první ukázky zveřejněné informátorem Ice Universe. Ten tvrdí, že se připravovaná novinka může stát králem všech fotomobilů.

Takto působivé snímky má na svědomí nejen rozměrný senzor, ale také obrazový koprocesor Vivo V2 ISP a vklad společnosti Zeiss.

Datum představení? Už za dva týdny

Na internet unikla i dvě nová promo videa, která nejenže odhalují design, ale rovněž potvrzují datum odhalení – stane se tak 22. listopadu ve 12:00 našeho času.

Tento termín není zvolený náhodou. Ve stejný den bude zahájeno letošní mistrovství světa ve fotbale, jehož je Vivo sponzorem.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku