Domů » Bleskovky » Takhle vypadají chytré brýle Google Glass pro lidi s vadou zraku

Takhle vypadají chytré brýle Google Glass pro lidi s vadou zraku

Google nabízí uživatelům testujícím první generaci Google Glass možnost vyměnit staré bezplatně za nový model, pokud chtějí zkusit druhou verzi. Ta má být více odolná, podporuje nové příslušenství a také možné nechat brýle přizpůsobit pro lidi s vadou zraku. Výměna zdarma se týká pouze těch uživatelů, kteří Google Glass zakoupili před 28. říjnem. Podle první testů není změna nutná, ale Google varoval, že nové funkce a příslušenství nemusí fungovat s první generací brýlí. Zároveň se předpokládá, že nejnovější varianta má blízko k produktu, který bude příští rok dostupný pro širokou veřejnost.

 

V rámci informací o aktualizaci zveřejnil jeden ze zaměstnanců Googlu na sociální síti Google+ fotografie, na kterých se nachází Google Glass určené pro uživatele s vadou zraku. Tento model má zvláštní „slot“, kam mohou být vložena speciálně upravená skla. Po designové stránce vypadají více přirozeně než první model, přesto je stále lze jen obtížně přehlédnout. Google tak nadále pokračuje ve zlepšování produktu, s tím jak se blíží spekulované datum zahájení prodeje, které se odhaduje na jaro příštího roku.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).