Domů » Bleskovky » Takhle vypadá Huawei G10: poprvé s poměrem stran 18:9 a čtyřmi fotoaparáty

Takhle vypadá Huawei G10: poprvé s poměrem stran 18:9 a čtyřmi fotoaparáty

Společnost Huawei připravuje nový smartphone vyvíjený pod kódovým označením Maimang 6, jehož obchodní název bude patrně G10. Telefon byl již schválen čínskou certifikací TENAA, takže se můžeme předběžně podívat nejen na jeho parametry, a díky síti Weibo i na první živé fotografie.

Huawei G10 bude vůbec prvním smartphonem čínského výrobce se širokoúhlým displejem s poměrem stran 18:9, tedy 2:1. Na rozdíl od vlajkových modelů LG, využívajících stejný poměr stran, nevsadila značka Huawei na ultratenké rámečky okolo displeje; ostatně model G10 také nebude patřit mezi ty nejvybavenější modely. Displej s úhlopříčkou 5,9″ dostane rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů, o pohon se bude starat čipset střední třídy Kirin 659 se 4 GB RAM za zády. Pro ukládání dat poslouží 64GB úložiště či paměťová karta.

Specialitou modelu G10 má být pořizování fotografií, pro které bude telefon vybaven hned dvěma duálními kamerkami – vzadu najdeme kombinaci 16 + 2 Mpx, vpředu 13 + 2 Mpx. Sekundární kamerka bude vzhledem k nízkému rozlišení sloužit pouze a jen k získání informací o hloubce scény. Uprostřed kovových zad najdeme ještě čtečku otisků prstů. Telefon bude napájet 3 240mAh baterie, jejíž dobíjení obstará USB-C konektor. Huawei G10 bude mít fyzické rozměry 156,2 × 75,2 × 7,5 mm a hmotnost 164 gramů, pohánět jej bude Android 7.1 Nougat obalený nadstavbou EMUI 5.1.

Huawei G10 má mít oficiální premiéru již tento pátek 22. září, zpočátku bude určen pouze pro čínský trh. Zda se dostane i k nám, prozatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).