Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat Xperia 5 Plus. Dostane větší displej a tenčí rámečky

Takhle má vypadat Xperia 5 Plus. Dostane větší displej a tenčí rámečky

Aktuálně probíhající veletrh CES je na smartphony velmi chudý, o to bohatší nadílka by mohla přijít na únorovém veletrhu MWC. Nový vlajkový model zde patrně představí Sony, podle posledních dostupných informací se má překvapivě jednat o model Xperia 5 Plus.

xperia plus 1

Xperia 5 Plus má dostat větší displej než loňská Xperia 1

Pokud se toto jméno potvrdí, bude to od Sony poměrně zvláštní krok – loni na MWC japonská firma představila velkou Xperii 1 s 6,5“ displejem, na podzim pak odhalila menší variantu nazvanou Xperia 5, a nyní by se opět měla vrátit k většímu displeji a dostat přídomek Plus. Telefon přitom zřejmě nebude pouze zvětšeninou Xperie 5, ale dostane modernější vnitřnosti, ať už se jedná o fotoaparát či o čipovou sadu.

Podle informátora @onleaks má chystaná novinka dostat obří 6,6“ OLED displej s poměrem stran 21:9, díky redukci rámečků však bude telefon podobné rozměry jako Xperia 1. Sony údajně stále bude odolávat trendu dělat do displeje výřezy nebo otvory, selfie kamerka s rozlišením 8 megapixelů má vejít do horního rámečku.

xperia plus 2

Za zadní straně pak máme najít trojitý fotoaparát doplněný o hloubkový ToF senzor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Baran
Anonym
Baran
Offline

No čo to bude za hnus však je to dlhé a divné vôbec sa 21: 9 displej nehodí na mobil potom to vyzerá ako diaľkový ovládač. Sony by mali s mobilným trhom skončiť toto je potápa jednoducho.

xjohny
Uživatel
xjohny
Offline

A už jste ten telefon (Xperia 1 nebo 5) viděl naživo, držel v ruce a vyzkoušel? Mám pětku a ten poměr stran je boží, dá se v pohodě číst a zároveň mít třeba pod textem plnohodnotnou klávesnici, včetně numerické řady. Navíc se tam vejde o něco víc obsahu, když člověk čte noviny, prochází sociální sítě atd. Za mě je to super a rozhodně mi to jako dálkáč nepřipadá. Vlastně ani na první pohled nepotřehnu že je ten telefon „nudloidní“.

Baran
Anonym
Baran
Offline

Skúšal som to v jednom obchode a vôbec sa ma dobre nedrží je to taký úzky a dlhý ako pánske prirodzenie a pripadal sa s tým blbo.

pere
Uživatel
pere
Offline

Tak isto som telefón kúpil a komentáre typu ako pisal Baran nemajú žiadnu výpovednú hodnotu aj keď akceptujem jeho názor.Za mňa od Sony veľmi dobrý ťah .Je to asi jediná vlajková loď kompaktnejších rozmerov ktorá perfektne sadne do ruky podľa mňa ešte lepšie ako ihone 8. Čo sa týka výbavy je to nadupaná mašina z perfektným fotoaparátom a výbornou batériu. Užívatelia by ocenili dlhodobé skúsenosti recenzentov a možno aj na tomto portáli niečo podobné po čase nájdeme 😉 Za mňa palec hore a dúfam že tento rok Sony urobí nasledovníka Xperia 5 keď áno hneď ju kupujem 🙂