Takhle má vypadat Galaxy S22. Neoficiální snímky ukazují bezrámečkový design

galaxy s22 plus kleuren

Do oficiálního představení Samsungu Galaxy S22 a jeho vybavenějších sourozenců nám ještě několik měsíců zbývá. Korejský gigant by měl premiéru opět mířit na leden příštího roku, což ovšem neznamená, že bychom o chystaných vlajkových modelech neměli žádné zprávy.

Server 91Mobiles přišel s informacemi týkajícími se výkonu Samsungu Galaxy S22 z benchmarku Geekbench. Ten potvrdil 4nm čipset Qualcomm Snapdragon 895 v doprovodu grafiky Adreno 730, nicméně z modelového označení SM-S901U lze také vyčíst, že se jedná o verzi pro americký trh.

Jak to bude v Evropě, není prozatím jisté, nicméně je pravděpodobné, že se v našich končinách dočkáme varianty s Exynosem 2200. Dále lze z Geekbenche vyčíst informaci o velikosti RAM, která je 6,82 GB, což papírově ukazuje na 8 GB RAM. Operačním systémem bude pochopitelně Android 12.

Podle výsledků benchmarku je jisté, že čipsetem bude nový Snapdragon 895 (možná bude znám pod jménem Snapdragon 898). Ten by měl disponovat jedním rychlým 3GHz jádrem, třemi 2,5GHz jádry a čtyřmi úspornými jádry s taktem 1,79 GHz. Dle XDA Developers se bude konkrétně jednat o Cortex-X2, tři Cortex-A710 a čtyři Cortex-A510 ARMv9. Podobnou sestavu můžeme u vrcholových modelů čipsetů od Qualcommu vídat už delší dobu.

Téměř neviditelný rámeček?

Na jednom jádru dosáhl Galaxy S22 výsledku 475 bodů, zatímco na více jádrech to bylo 1393 bodů. To je poněkud podezřelé, neboť současný model Galaxy S21 se Snapdragonem 888 dosahuje 1043 bodů na jednom jádru a 3090 bodů na více jádrech. Důvody mohou být dva – buď se jedná o předprodukční kus, jenž má nějaká omezení, nebo byl během testu zapnutý režim úspory baterie, který má na výkon znatelný vliv. Kupříkladu uniklé informace o nejmenovaném modelu Vivo s čipsetem Snapdragon 895/898 totiž ukazují na výsledek 720 bodů na jednom jádru a 1919 bodů na více jádrech.

Samsung Galaxy S22 Plus - Trailer

Podezřelý je také odkaz na architekturu ARMv8, neboť nový Snapdragon 895/898 by měl být založen na ARMv9. Jako vysvětlení se nabízí použití starší architektury z časových důvodů, případně poněkud prostší fakt, že Geekbench novou architekturu zatím nerozpozná.

Svou trochou do mlýna přispěl také server LetsGoDigital, který odhalil povedené rendery Galaxy S22+ od Technizo Concept. Z pohledu specifikací nepřináší příliš nového – stále se očekává použití nedávno představeného 50Mpx senzoru ISOCELL GN5 o velikosti 1/1,57″ s velmi rychlým ostřením a velikostí pixelů 1 μm. Širokoúhlý fotoaparát by měl dostat totožné parametry jako aktuální generace, doznat změny má nicméně teleobjektiv – jedná se totiž o senzor použitý v Galaxy S21 Ultra, konkrétně 10Mpx snímač s 3x přiblížením.

O velikosti displeje prozatím panují dohady, nicméně jako nejpravděpodobnější se zatím jeví varianta se 120Hz Dynamic AMOLED displejem o velikosti 6,06″ v případě základní verze a 6,55″ pro Galaxy S22+, v obou případech bychom se měli dočkat extrémně tenkých rámečků. Zachována by měla zůstat také 10Mpx selfie kamera ve výřezu – s nasazením poddisplejové kamery se prozatím údajně nepočítá.

Samsung s Olympusem na fotoaparátech nespolupracuje

Zajímavá informace se objevila také ohledně spolupráce Samsungu a japonské společnosti Olympus na výrobě fotoaparátů pro řadu Galaxy S22. LetsGoDigital kontaktovalo zástupce japonské firmy s žádostí o vyjádření – v něm Olympus jakoukoli spolupráci se Samsungem popřel. Odpověď na otázku, zda obě firmy spolu vedly na toto téma rozhovory, nám to sice nedalo, to ale nic nemění na faktu, že fotoaparáty v řadě Galaxy S22 nebudou vyvíjeny za spolupráce obou společností.

samsung galaxy s22 preview
Koncept Samsungu Galaxy S22+

Jak to bude s výkonem, výbavou a finální podobou, si ještě budeme muset nějakou dobu počkat. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak se tyto neoficiální rendery budou od finálního produktu lišit a které ze zveřejněných spekulací a parametrů se nakonec potvrdí.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku