Takhle fotí OnePlus 9 s puncem značky Hasselblad. Těšíme se na unikátní širokáč

oneplus 1

Smartphony značky OnePlus nabízely už od počátku velmi dobrou výbavu za rozumné peníze, přičemž s každým rokem se výbavou (i cenou) čím dál více přibližovaly absolutní špičce. Jedna z oblastí, kde telefony této čínské značky mírně zaostávaly, je fotoaparát, ovšem to se má změnit s příchozí řadou OnePlus 9.

oneplus 3

OnePlus 9: konečně s nekompromisní fotovýbavou?

Společnost OnePlus na začátku tohoto týdne oznámila spolupráci s fotografickou legendou Hasselblad, která se bude po následující tři roky podílet na vývoji fotoaparátů ve smartphonech OnePlus. První plody této spolupráce přinese právě blížící se rodina smartphonů OnePlus 9, přičemž první snímky si již můžete prohlédnout na Twitteru OnePlus a jejího šéfa Peta Laua.

Smartphony OnePlus 9 dostanou výkonný 48Mpx snímač Sony IMX789, který přinese podporu funkce Digital Overlap HDR, zpracování HDR videa v reálném čase nebo záznam 4K videí při 120 fps.

oneplus 5

Společnost Hasselblad se postará především o kalibraci barev, které mají být bohaté a přitom věrné.

oneplus 2

Společnost OnePlus si je fotografickým progresem u svého chystaného telefonu natolik jistá, že jej předčasně poskytla technologickému youtuberovi Marquesovi Brownleemu. Ten se u minulých smartphonů OnePlus netajil tím, že by si přál zlepšení jejich fotoaparátů, dá se tedy předpokládat, že se bude ihned po oficiální premiéře této oblasti podrobně věnovat.

Výkonný širokoúhlý fotoaparát

Zahanbit se nenechá ani širokoúhlá kamerka. OnePlus na její místo osadí 50Mpx snímač Sony IMX766 s „freeform“ objektivem, který sníží zkreslení širokoúhlých snímků z běžných 20 procent na pouhé 1 procento.

Letos bez periskopické kamerky

I přesto, že značka OnePlus oznamovala spolupráci s firmou Hasselblad fotografií planety Země z Měsíce, na nějaký výkonnější „zoom“ musíme bohužel letos zapomenout.

oneplus 4

Nejvybavenější OnePlus 9 Pro má kromě klasické a širokoúhlé kamery dostat ještě 8Mpx teleobjektiv s 3,3× přiblížením, u klasického OnePlus 9 musíme optické přiblížení oželet úplně. U obou telefonů už najdeme pouze 2Mpx hloubkový senzor.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku