Domů » Bleskovky » Řada OnePlus 9 se blíží. Známe datum představení

Řada OnePlus 9 se blíží. Známe datum představení

Přestože se OnePlus v poslední době zaměřuje hlavně na telefony střední třídy, nezapomíná ani na svou vlajkovou loď. O smartphonu OnePlus 9 se spekuluje již delší dobu, nyní ale konečně dostal datum oficiálního představení. To se odehraje 23. března v 15:00 našeho času. Co všechno můžeme od chystané novinky očekávat?

oneplus 9 8 copy
Takto by měl vypadat smartphone OnePlus 9

Vlajková loď OnePlus 9 nebude mít jen jednu podobu, ale přijde ve třech variantách – OnePlus 9 Pro, OnePlus 9 a OnePlus 9R, přičemž hlavní rozdíly mají být v použitých displejích a fotoaparátech. Společně s trojicí smartphonů se mají ukázat také chytré hodinky, které do vínku dostanou operační systém WearOS z dílny Googlu.

Nepřehlédněte – OnePlus 9 odkrývá své parametry. Nejvybavenější verze dostane displej jako letošní iPhony

Velkým tématem je rovněž spojení OnePlus se švédskou firmou Hasselblad, která patří mezi prémiové výrobce fotoaparátů. OnePlus se tímto zařadí po bok výrobců, kteří na svých fotoaparátech spolupracují s jinou známou značkou, jako je Huawei a Leica či Nokia a Zeiss. Hasselblad by přitom nemělo být jen logem na zadní straně telefonu, ale spolupráce bude hlubší.

OnePlus Hasselblad
Pozvánka na představení OnePlus 9

Mezi specifika OnePlus 9 bude patřit přirozená kalibrace barev či profesionální režim s manuální úpravou ISO, zaostření, expozičního času a možností uložit 12Mpx snímky ve formátu RAW. Posledně zmíněnému napomůže na míru upravený senzor Sony IMX789, který podporuje také natáčení videa v HDR, 4K při 120 snímcích za sekundu nebo až 8K při 30 snímcích za sekundu. Oficiální představení bude kvůli současným pandemickým opatřením probíhat pouze virtuálně.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).