Domů » Bleskovky » OnePlus 9 na prvních fotografiích. Potěší jednou dlouho opomíjenou technologií

OnePlus 9 na prvních fotografiích. Potěší jednou dlouho opomíjenou technologií

Společnost OnePlus hodlá uspíšit premiéru svých příštích vlajkových smartphonů. Zatímco jarní modelová řada OnePlus 8 byla letos odhalena v dubnu, příští rok chce OnePlus odhalit nástupnické modely o měsíc dříve. To znamená, že se i dříve začnou objevovat první úniky. Pár střípků tu máme již dnes.

OnePlus 9: těšme se na bezdrátové nabíjení

A začneme dnes zostra, a to ukázáním prvních dvou fotografií displeje základního OnePlus 9. I když na nich prozatím není vidět vzhled celého telefonu, prozrazují snímky alespoň některé skutečnosti. Od OnePlus 9 můžeme očekávat selfie kamerku v otvoru v levém horním rohu displeje a těšit se můžeme i na podporu bezdrátového nabíjení, a to rovnou oběma směry. Bezdrátové nabíjení je tu s námi již spoustu let, avšak v OnePlus jej poměrně nepochopitelně opomíjejí; jediný telefon značky s touto technologií je letošní OnePlus 8 Pro. V příštím roce by se měl tedy dočkat i základní model OnePlus 9.

Podle serveru 91mobiles můžeme také od OnePlus 9 očekávat nárůst kapacity akumulátoru na 4 500 mAh a podporu ultrarychlého bezdrátového nabíjení s výkonem až 65 Wattů. OnePlus 9 by měl letos dorazit celkem ve třech variantách – základní, Pro a pak levnější „Lite“ (nebo 9 SE). Premiéra se odehraje patrně někdy v půlce března příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Začína to celkom zaujímavo. Som zvedavy na finálny produkt. Po rokoch uvažujem že si konečne 1+ kúpim tak snáď nesklamú výbavou ;)

 2. Na Note 9 tuto „opomíjenou technologii“ mám, přesto jsem dodnes nenašel jediný důvod, proč ji začít využívat… Jediné rozumné využití vidím ve veřejném prostoru, tam jsem ji ale zatím nepotkal.

 3. Řekl bych, že ve Oneplus si dávali s bezdrátovým nabíjením na čas, protože si jejich filozofie zakládá na rychlosti a až donedávna bylo bezdrátové nabíjení zoufale pomalé. Tudíž pro drtivou většinu komunity absolutně nezajímavé.

  • Flagshipmaster

   Bedzrátové nabíjení je jedna z nejlepších vlastností mobilu za posledních 10 let, a od modelů S5,S6,S7,S8,S9,S10,S20 se krásně jelo na bezdrátu. Za tu dobu jsem měl asi 10 Qi nabíječek. Je to paráda, naprostý vymazlený luxus položit mobil místo hledání kabelu ve tmě. A pak magnetický držák který nabíjí (telefon který se u navigace vybíjí) a ta pohoda sundat telefon jedním pohybem. Na mobilu nemusí být žádná neestetická pomůcka, a v autě nemusí být odporná velká kraksna, kde roztahujete ramena na zachycení mobilu. V práci, autě, u počítače, u postele, všude musí být bezdrát.
   Vždy vyhledávám mobil prioritně dle Qi, měl jsem taky spoustu Notů, pak V30, Mi9 a teď 8 Pro. Telefon bez Qi je nepoužitelný lowend a konečně se přestal OnePlus vymlouvat, že to nejde.. Dát tam cívku, jo to určitě:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).