Také Intel má své počítače se dvěma displeji. A to včetně speciální verze

Bude stará dobrá mechanická klávesnice u notebooků postupně nahrazována sekundárním displejem? Veletrh Computex přinesl pár konceptů takových zařízení, Asus například ukázal Project Precog, Lenovo zase slíbilo „dvoudisplejový“ Yoga Book. Své prototypy si vyvíjí i sám Intel, který rozhodně bude chtít do tohoto typu zařízení dodávat svoje procesory. Vlastní výtvory předvedl redakci magazínu PC World ve svém ústředí v Santa Clara.

K vidění byla dvě zařízení – jedno se dvěma klasickými displeji, u druhého byl jako sekundární zobrazovač použit e-ink panel. V obou případech byly displeje spojeny kloubem umožňujícím otočení displeje o 360°, podobně jako to umí počítače Lenovo Yoga. Na sekundárním displeji může být zobrazena klasická klávesnice, či jakékoliv jiné ovládací prvky.

Budoucnost notebooků nebo slepá větev?

Nepředpokládáme, že by Intel své prototypy někdy pustil do masové výroby a komerčního prodeje, je však vidět, že se na tuto vznikající kategorii připravuje. Nerad by si ji nechal uzmout Qualcommem, který se v poslední době výrazně do segmentu přenosných počítačů tlačí. Jeho nově představený Snapdragon 850 pro počítače s Windows například podporuje dva displeje současně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *