Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 10 na oficiálním snímku. Premiéra ve stejný den jako Galaxy S20?

Xiaomi Mi 10 na oficiálním snímku. Premiéra ve stejný den jako Galaxy S20?

Před dvěma dny jsme vás informovali o údajném úniku prvních reálných fotek Xiaomi Mi 10, nicméně vše nasvědčuje tomu, že se mohlo jednat o podvrh. Pokud si totiž prohlédnete instagramový profil @techdroider, který snímky jako první zveřejnil, najdete v popisku napsáno, že se jedná pouze o photoshopový návrh toho, jak by telefon mohl vypadat na základě dostupných leaků.

Server GizmoChina.com ale před několika okamžiky publikoval další grafiku, která se tváří jako oficiální snímek od Xiaomi a zároveň jako pozvánka na jejich tiskovou konferenci v Číně. Pozvánka odhaluje nejen podobu zadní strany Xiaomi Mi 10, ale také fakt, že jej bude pohánět čip Snapdragon 865 v 5G variantě.

Xiaomi Mi 10 pozvanka
Oficiální pozvánka na čínskou premiéru Xiaomi Mi 10 odhaluje spoustu zajímavých informací

Zajímavé je rovněž datum čínské premiéry – to je stanoveno na 11. února, což je stejný den, kdy Samsung v San Franciscu na Unpacked eventu představí modelovou řadu Galaxy S20 a ohebný  Galaxy Z Flip. Globální premiéra modelu Xiaomi Mi 10 by se měla odehrát v druhé polovině února okolo termínu konání MWC 2020.

Původní text článku z 15. ledna

V posledních dnech není o úniky informací o nových smartphonech nouze. Po reálných fotografiích Samsungu Galaxy S20+ a tiskovém snímku Huawei P40 pro vás máme vůbec první fotky chystaného vlajkového modelu Xiaomi Mi 10.

Ten by měl být oficiálně představen v průběhu příštího měsíce, pravděpodobně někdy během Mobile World Congressu v Barceloně, který startuje 24. února a účastnit se ho tradičně bude i naše redakce. Původně se spekulovalo o tom, že Xiaomi Mi 10 bude mít selfie kamerku ukrytou tak, aby nebyla na první pohled viditelná, nicméně na fotografii je jasně patrný kruhový výřez v levém horním okraji. Displej je na okrajích mírně zaoblený a chválíme i za velmi tenké rámečky.

Je tedy možné, že „skrytou“ selfie kamerku bude mít pouze vybavenější model Xiaomi Mi 10 Pro a základní model ji bude mít řešenou takto. Na zadní straně jsou v mírně vystouplém modulu patrné hned čtyři fotoaparáty a duální přisvětlovací dioda.

Očekávané specifikace Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro
Očekávané specifikace Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 by měl disponovat 6,5″ OLED displejem s 90Hz obnovovací frekvencí. Pohánět jej má čip Snapdragon 865. Hlavní fotoaparát má disponovat 20 Mpx a doplňovat jej dále má 12Mpx širokáč, 5Mpx teleobjektiv a hloubková kamera. Model Mi 10 Pro by měl disponovat čipy s vyšším rozlišením (48 + 12 + 8 Mpx + 3D ToF). Kapacita baterie by měla být 4500mAh a spekuluje se o přítomnosti rychlého 66W a 40W bezdrátového dobíjení.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentářů

  1. Ty klikyháky u Mi 10 Pro znamenají přítomnost 108 Mpix hlavního senzoru od Samsungu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).