Domů » Bleskovky » Podoba Huawei P40 prozrazena. Modul s fotoaparáty bude výrazně vystouplý

Podoba Huawei P40 prozrazena. Modul s fotoaparáty bude výrazně vystouplý

Máme pro vás první oficiální obrázek smartphonu Huawei P40. O jeho zveřejnění se postarala zahraniční stránka 91mobiles.com a my si díky němu můžeme udělat velmi dobrou představu o tom, jak bude telefon vypadat. Na zadní straně najdeme tři fotoaparáty doplněné duální přisvětlovací diodou. Celý modul s fotoaparáty bude celkem výrazně vystupovat nad zadní stranu.

Huawei P40
Huawei P40 na uniklém oficiálním snímku

Při pohledu na přední stranu si nelze nevšimnout kruhového výřezu pro duální selfie kamerku v levém horním rohu. O hardwarových parametrech se toho zatím příliš mnoho neví. Hnacím motorem Huawei P40 by měl být osmijádrový Kirin 990 s podporou 5G sítí. Počítá se také s nejnovějším Androidem 10 doplněným o prostředí EMUI 10, avšak bez Google služeb. Ty zde budou nahrazeny balíčkem Huawei Mobile Services. Rozlišení displeje by mělo být Full HD+, velikost by měla být 6,1 či 6,2 palce.

Podle serveru 91mobiles.com bychom se oficiálního představení celé modelové řady Huawei P40 měly dočkat 18. března na tiskové konferenci v Paříži.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. Hezký Samsung….

 2. Škoda těch Google služeb. Fotit bude určitě líp než ta šaškaárna s 10 optikami.

 3. Frajeři by mě zajímalo kam jinde by jste tu optiku s periskopem umístili? Jinde nez do rohu dát nejde. Všude jinde je elektronika. Vyjde Xiomi a taky budete psát blbé kecy že je stejné jak Samsung.

  • Nejde len o periskop. Ale uz len aj o bezne fotomoduly. Je jednoduchsie navrhnut MoBo ked je v rohu ako ked je v strede a okolo. Nepaci sa mi to, ale je to tak.

  • Jestli vůbec P40 nějaký periskop mít bude.

 4. Minulej rok tu probíhala válka S10 vs P30 a tenhle rok je evidentně všem jasný, kdo vyhrál :-D

  • Jak jako jasný?

  • Prostě S20 bude ve všech ohledech lepší než P40.

  • Jo tak. No to se uvidí. Pokud bude Huawei bez Google služeb, tak už jen to je dost handicap pro někoho. Bohužel. Takže tady je Samsung v podstatě už teď na tom lépe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).