Tajemné LG F240K: fullHD displej, čtyři jádra a Android 4.2

Nejvýraznější trendem pro příští rok v segmentu chytrých telefonů se bezesporu stane přítomnost dotykových panelů s fullHD rozlišením. Zda se jedná o krok správným směrem či nikoliv si netroufám soudit, každopádně výrobci již nyní pracují na nových modelech, jejichž displeje budou nabízet jemnější rozlišení, než většina běžně dostupných notebooků. Korejská společnost LG samozřejmě nemůže zůstat pozadu a díky uniklým výsledkům z GLBenchmarku již nyní víme, že ve vývojových centrech se usilovně pracuje na smartphonu s kódovým označením F240K. S nejvyšší pravděpodobností se bude jednat o vlajkový model pro rok 2013, jejíž největší chloubou se stane displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů.

Dostatek výpočetního výkonu pak zajistí čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz pro každé jádro a grafický akcelerátor Adreno 320. Dále můžeme počítat s přítomností operačního systému Android ve verzi 4.1.2. Je však velmi pravděpodobné, že na pulty prodejců se tajemné LG dostane s již Androidem 4.2.x. Další informace o zbytku hardwarových parametrů jsou prozatím zahaleny tajemstvím, ale po vzoru Optimu G můžeme očekávat alespoň 2 GB RAM a 13Mpx fotoaparát. V kuloárech se již nyní šušká, že oficiálního představení se dočkáme na veletrhu CES 2013, nebo nejpozději na barcelonském Mobile World Congressu 2013.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku