Cena:

Tajemné LG-F180: 5″ HD displej, quadcore CPU a 13Mpx fotoaparát

Do boje s ostrou konkurencí na poli čtyřjádrových smartphonů se pomalu chystá i korejský výrobce LG, který ve svých laboratořích údajně připravuje nabušený model, jehož odhalení se plánuje na letošní podzim. V kuloárech se o tomto zařízení hovoří pod kódovým označením LG F-180 a podle posledních zvěstí se bude jednat o vskutku výkonný smartphone. Pod jeho kapotou se bude ukrývat čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 od Qualcommu s taktem 1,5 GHz. Použitý procesor je založen na pokročilejší architektuře ARM Cortex-A15 s 28nm výrobní technologií, tudíž v porovnání s konkurencí od NVidie či Samsungu můžeme očekávat nižší spotřebu elekrické energie a samozřejmě i vyšší teoretický výkon.

 
Součástí procesoru je i grafický akcelerátor Adreno 320, který má být údajně výkonnější než GPU u čipsetu Tegra 3. Další spekulace uvádí, že ve výbavě nebude chybět 2 GB paměti RAM, NFC, 13Mpx fotoaparát, Bluetooth 4.0 a vestavěný akumulátor o kapacitě 2100 mAh. O zobrazovací schopnosti smartphonu se má postarat 5“ displej s HD rozlišením (720 x 1280 px). Neoficiální zdroj také prozradil, že LG F-180 má již svůj vývoj za sebou a nyní probíhá testování v ostrém provozu u několika jihokorejských operátorů. Výše uvedené parametry zní více než slibně, snad se tedy kromě špičkového hardwaru dočkáme i aktuální verze Androidu 4.1.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.