Domů » Bleskovky » Tajemná Nokia s Androidem 7.0 v benchmarku. Jakou nabídne výbavu?

Tajemná Nokia s Androidem 7.0 v benchmarku. Jakou nabídne výbavu?

Na začátku letošního roku se objevily první zvěsti, které naznačovaly opětovný vstup společnosti Nokia do světa chytrých telefonů. V průběhu času se vynořily střípky informací o chystaných novinkách, nicméně až doposud jsme neměli žádnou konkrétnější představu. Kolotoč spekulací nově roztáčí výsledky z populárního benchmarku Geekbench, kde se objevil model s označením Nokia D1C. Smartphone prošel celkem pěti testy, které odhalily dosti skromné výsledky. Srdcem novinky se stane procesor Snapdragon 430 s taktem 1,4 GHz, který doprovodí 3GB operační paměť a GPU Adreno 505.

gsmarena_002

Přestože data o velikosti displeje o použitém fotoaparátu chybí, lze je doplnit z dřívějších úniků. Zdroje s blízkým napojením na Nokii hlásají, že společnost pracuje hned na několika zařízeních s 5,5 úhlopříčkou. Dříve neohrožený titán údajně chystá ucelenou modelovou řadu, na jejíž vrcholu má stát smartphone s Quad HD rozlišením a 22,6Mpx fotoaparátem. Všechny chystané novinky poběží na operačním systému Android 7.0 doplněným o vlastní uživatelskou nadstavbu.

gsmarena_003

Výše zmíněná Nokia D1C má dorazit v horizontu následujících týdnů. Kombinace rozumné výbavy, příznivé ceny a předvánočního období zní jako logicky nastavená strategie pro nastartování nové etapy v mobilním byznysu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  SD 430 a LCD s Quad HD to bude trhač afaltu…. ..aneb lowendových telefonů není na trhu ještě dost.

  • Mmt, fakt QC SD430 a QHD? Není myšlen spíše quarter HD, áka qHD?

   • Martin P. (neregistrovaný)

    je tam …Quad HD rozlišením… bez zmínky o výkonnějším SD , tak nevím :-|

   • Ta zmínka je IMO o jiném modelu (vrcholovém, což tenhle s 430 určitě nebude) a je to napsáno trochu neohrabaně :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).