Tablet Toshiba AT300: Tenké tělo s dobrou výbavou (videopohled)

Toshiba před několika dny představila nový tablet AT300 s Androidem 4.0, proto jsme na veletrhu IFA v Berlíně ihned zamířili k jejich expozici, abychom pro vás tablet natočili. Po hardwarové stránce se jedná o velice slušně vybavené zařízení; o zobrazování se stará displej s úhlopříčkou 10,1″ (1280 x 800 px, 16:10, 25,7 cm) krytý ochranným sklem Gorilla Glass, hnacím motorem se stal čip NVidia Tegra 3 s quad-core procesorem. Hmotnost tabletu je přijatelných 590 gramů, celkové rozměry 260,6 mm x 178,9 mm x 8,95 mm. Na těle nechybí microUSB konektor a microHDMI výstup.

  

U nejdražší varianty najdeme vnitřní paměť o velikosti 64 GB (eMMC karta), prostor navíc bude možné dále rozšířit díky slotu na SD karty. K dispozici budou i levnějších 16/32GB varianty. Tablet se pyšní dvojicí stereo reproduktorů s podporou širokého prostorového efektu SRS WOW HDx od firmy SRS Labs.

  

Toshiba AT300: Videopohled z veletrhu IFA v Berlíně na nový tablet s Androidem 4.0

Na zadní straně je umístěn 5Mpx fotoaparát s LED diodou, nad displejem pak najdeme 2Mpx kamerku pro videohovory. Vestavěný akumulátor s kapacitou 6 600 mAh a podle informací od výrobce by měl tablet udržet při životě až 10 hodin při přehrávání videa s poloviční úrovní jasu. 

Podařilo se nám zjistit, že se Toshiba AT300 na českém trhu objeví na přelomu září a října a cena 32GB varianty by se měla pohybovat okolo hranice 11 000 Kč včetně DPH.

  

Toshiba bude k tabletu nabízet dokovací stanici pro pohodlné uložení a dobíjení. Šikmá konstrukce doku je vhodná také pro sledování filmů. Pouzdro se stojánkem AT300 Stand Case poskytuje tabletu bezpečí i během používání. Jeho univerzální konstrukce umožňuje nastavení tabletu do různých úhlů pro pohodlné surfování, sledování filmů nebo psaní e-mailů. Toshiba nabízí i chránič obrazovky AT300 Screen Protector, který chrání obrazovku tabletu proti špíně a prachu.

  
Příslušenství k tabletu; srovnání s menší sestřičkou Toshiba AT270 (ta se zatím na našem trhu prodávat nebude)

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku