Domů » Články » Tablet TeXet TM-7854: Za čtyři tisíce a s českými kořeny (videorecenze)

Tablet TeXet TM-7854: Za čtyři tisíce a s českými kořeny (videorecenze)

Tablet značky TeXet nás v testu příjemně překvapil. Nabízí velmi slušný výkon za dostupnou cenu a překvapila nás kvalita dílenského zpracování.

Tablet od ruské společnosti Texet se pyšní tím, že byl smontován v České republice. Na jeho zádech sice najdeme obligátní nápis „made in China,“ a přestože díly pocházení z Číny, samotná montáž zařízení probíhala v pardubickém Foxconnu. Model s označením TM-7854 láká na kvalitní dílenské zpracování, slušný výkon a dobrou optimalizaci operačního systému, přitom právě tyto vlastnosti u levných tabletů příliš často nevídáme, a o to více nás tenhle kousek překvapil.

Přední strana dává jasně tušit, kde designeři při navrhování brali inspiraci, srovnání s iPadem mini se zkrátka nemůže vyhnout. Hliníkové tělo je opravdu pevné a ani při silnějším promačkání tablet nevydává žádné nepříjemné zvuky. Nízká cena se ale někde podepsat musela a i když se o zobrazování stará IPS displej, barvy na nás působily trochu nevýrazným dojmem. Tragický je také fotoaparát a o videu raději škoda mluvit, na využívání těchto funkcí raději zapomeňte. Další překážkou je absence GPS, NFC a především Bluetooth, v komunikaci má tenhle jinak slibně vyhlížející tablet velké mezery. Více už v našem videopohledu.

Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu Sunnysoft.cz

- - -

-
Při pohledu na přední stranu se nelze ubránit podobnosti s iPadem mini

- - -

- - -

Graf ceny produktu Texet TM-7854 poskytuje server Heureka.cz

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments