Tablet Archos 80 Xenon: Čtyři jádra za čtyři tisíce

Společnost Archos oznámila svůj nejnovější přírůstek v podobě tabletu nesoucího obchodní označení 80 Xenon. Již samotný název napovídá rozměr úhlopříčky displeje, která činí rovných osm palců. Panel je založený na technologii IPS a disponuje rozlišením 1024 x 768 pixelů. Tablet bude poháněn čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4 s taktem 1,2 GHz a grafickou jednotkou Adreno 203. V další výbavě nalezneme 1 GB operační paměti, interní úložiště s kapacitou 4 GB, slot na paměťové microSD karty (až 64 GB), GPS, Bluetooth a WiFi.

Na zádech novinky pak nalezneme dvoumegapixelový fotoaparát, který již tradičně doplňuje přední kamerka pro videohovory. Mnohé jistě potěší i přítomnost 2G/3G modulu pro pohodlný přístup k internetu mimo dosah WiFi sítě. Archos 80 Xenon běží na operačním systému Android ve verzi 4.1. Zda se budoucí majitelé dočkají aktualizace na novější verzi systému, je zatím záhadou. Podle výrobce bude produkt dostupný v průběhu června za relativně lákavou cenu 199 USD (zhruba 4000 CZK).

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku