T-Mobile informuje, jak se projeví navýšení DPH v cenách služeb

Od 1. ledna vstoupí v platnost novela Zákona o dani z přidané hodnoty, v jejímž důsledku se mění i daň u telekomunikačních služeb. Ta se zvýší ze současných 20 % na 21 %. Zvýšení sazby přinese zákazníkům změnu ceny služeb a tarifů. Tato drobná úprava bude aplikována na všechny služby, a to včetně minimálního měsíčního plnění využívaného u smluv s dotovanými zařízeními.

-

Jak T-Mobile informoval, u většiny tarifů bude změna sazby plně respektována, základní cena bez DPH zůstane zachována a navýšení sazby se promítne až do koncové ceny s DPH. Aby však operátor tento přechod alespoň trochu svým zákazníkům usnadnil, rozhodl se u některých aktuálně nabízených tarifů (např. S námi, Internet Komplet) a vybraných doplňkových služeb (např. výměna SIM karty) nechat původní částku s DPH a ceny dorovnat. Základní cenu bez DPH tedy operátor sníží tak, aby koncová částka zůstala pro zákazníky stejná.

Předplacená služba Twist

I u předplacených karet chce operátor vyjít zákazníkům vstříc. Pro uživatele v současné době nejvíce využívaných karet TWIST Našim a u výhod z programu Našim za dobití zůstávají ceny vč. DPH také beze změny. Ostatní předplacené tarify podléhají nové sazbě DPH. Zachována zůstane i cena
u dobíjecích kupónů. 

Vyúčtování na přelomu roku 2012 a 2013

Zákazníci, kteří mají zúčtovací období od 1. až 31. prosince, se řídí daní z roku 2012 a DPH na jejich faktuře bude ve výši 20 %. Klienti, kteří mají zúčtovací období přesahující z prosince do ledna 2013, se řídí pro srozumitelnost již aktuální daní, tedy na své faktuře uvidí jednotnou sazbu 21 %.  

Všichni zákazníci budou o změnách informováni všemi dostupnými prostředky – přes SMS, Vyúčtování služeb, v Ceníku, brožurkách a veškeré informace budou rovněž zveřejněny na adrese T-Mobile.cz/zmenaDPH.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku