Domů » Bleskovky » Synaptics představil technologii kombinující čtečku otisků, sken obličeje a umělou inteligenci

Synaptics představil technologii kombinující čtečku otisků, sken obličeje a umělou inteligenci

Společnost Synaptics na letošním veletrhu CES představila další novinku, která se pravděpodobně stane jedním ze základních pilířů nové generace mobilních zařízení. Prezentovaná technologie staví na multifaktorovém snímání biometrických údajů za účelem vyšší ochrany uživatelských dat. Na vývoji zmiňované platformy se podílela společnost KeyLemon, která se specializuje na procesy rozpoznávání obličeje.

Výsledkem se stala platforma kombinující čtečku otisků a skener obličejových rysů. Součástí řešení je navíc implementace algoritmů umělé inteligence vyhodnocující okolní podmínky, na jejichž základě upřednostní konkrétní formu autorizace. Pokud se například vydáte na hory, kde bude panovat nízká teplota, k odemknutí smartphonu bude stačit pohled na do čelní kamerky.

synaptics-fingerprint-facial-recognition

Synaptics v oficiálním prohlášení dodává, že multifaktorové ověřování identity je ideálním řešením pro finanční transakce a ochranu velmi citlivých dat. Za zmínku stojí také pokročilé prvky proti zneužití pracující s detekcí mrkání a jen těžko postřehnutelnými pohyby hlavy.

Oficiální zpráva uvádí, že multifaktorovou autentizaci od Synaptics půjde snadno implementovat do smartphonů, tabletů či notebooků. A jelikož mezi obchodní partnery patří přední výrobci spotřební elektroniky, nasazení do konkrétních produktů lze očekávat již od druhého čtvrtletí letošního roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

21 komentářů

 1. Nelze nereagovat, firmy tim ziskaji nejen prehled o mem otisku prstu, ale take jak vypadam , no a to uz je jen kousek k realite filmu minority report nebo total recall , zacilena reklama na konkretni osobu, vim ze to uz probiha ale to se to budou pekne draze prodavat databaze , mam z toho obavy

  • ale nenaděláš s tím nic, takže planá slova…

  • LivingLegend

   Jen taková drobná, tyto údaje jsou zašifrované na mém zařízení. Pokud není někde systémová chyba tak se z toho zařízení ani nedostanou. Jak by šli vytvářet a prodávat databáze?

   Jiné by bylo kdyby byla data ze senzorů posílána někam na centrální server a ten by mne teprv rozpoznával…

  • Užívej Apple. Z otisku bere jen několik bodů, z kterých nelze rekonstruovat (on tedy k té informací přístup stejně nemá). Nepoužívá Iris pro obličej. Nepoužívá tvé údaje pro cílenou reklamu:)

   • To pro zaryte androidisty neplati. Je je velky zly, s NSA spolupracujici satan. :)

   • Petr (neregistrovaný): Pokud se nepletu, tak jediný kdo je přiznaný ke spolupráci je ten ultrabezpečný BlackBerry ne?
    Ad Android, no tak když je tam v zásadě std. mít špehovací SW (viz běžná čínská produkce) v stock ROM, tak tam se to téma moc neřeší ne?:)

   • S NSA údajně spolupracuje i Apple…ale o tom jak je to ve skutečnosti, bychom mohli jen spekulovat. To tady neví nikdo.

   • xzeit: Pro mého žáka z specifické třídy:)
    „tak jediný kdo je PŘIZNANÝ ke spolupráci je ten ultrabezpečný BlackBerry“

   • Nejsem žádný tvůj žák a netvrdím kdo je a kdo není přiznaný.
    A o těch nepřiznaných nevíme a ty to nepotvrdíš, ani nevyvrátíš.

   • xzeit: Uf chlape, však já taky nic takového nedělám. To děláš jen ty:)

 2. Ne, ty. NSA má pod palcem údajně Google, MS, Apple, …..a další. Netvrdím ale, že to vím, jen jsem to četl, slyšel.

  • V tak zvláštní škole, jako byla ta v Hal…
   „Pokud se nepletu, tak jediný kdo je přiznaný ke spolupráci je ten ultrabezpečný BlackBerry ne?“ Kde tam já tvrdím něco o G, MB, A….? Selhávají ti základní orgány jako oči, mozek….?

   • Marné s tebou….fakt. Ty netvrdíš nic o G, MS, A….já jen říkám, že údajně jsou tyto firmy napíchnute, zneužívané, spolupracující….nevím….ale o nějakém oficiálním stanovisku nemůže být řeč. Kdo se k tomu doopravdy přizná?….

   • Ty kráso, to snad není možné:) „Kdo se k tomu doopravdy přizná?“ Tak ještě jednou:
    „Pokud se nepletu, tak jediný kdo je přiznaný ke spolupráci je ten ultrabezpečný BlackBerry ne?“
    Já nevím, je pátek, možná nějaká únava z týdne?

 3. Ty to ale nechápeš…..Google, MS,Apple jsou tam třeba taky, ale nepřiznají se….to nevíme. Nikdo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).