Domů » Bleskovky » Surface Phone má přijít ve třech variantách, letos to ale nebude

Surface Phone má přijít ve třech variantách, letos to ale nebude

Letošní vývojářská konference Microsoft Build se velkým obloukem vyhnula platformě Windows 10 Mobile a sám vedoucí divize Windows a zařízení Terry Myerson potvrdil, že mobilní odnož Windows 10 není v letošním roce pro Microsoft klíčová (více informací). Podle aktuálních informací serveru Windows Central dokonce nemáme letos očekávat ani žádný nový smartphone od Microsoftu.

Microsoft Lumia 650 Lumia 650 má být poslední svého druhu

V Redmondu aktuálně nemají rozpracované žádné nové Lumie, definitivní tečku za touto řadou smartphonů udělala nedávno představená Lumia 650 (recenze). Veškerou činnost zakoupené mobilní divize Nokie Microsoft v podstatě ukončil a chystá se vyklidit pole pro ostatní výrobce třetích stran. Přeci jen Lumie ukrajují z koláče zařízení s mobilními Windows 97% podíl, a tak se nelze divit, že se ostatní do výroby smartphonů s Windows příliš nehrnou. Zda se řada Lumia dočká v budoucnu nějaké reinkarnace je v tuto chvíli nejisté.

panospanay

Microsoft nicméně se smartphony zcela nekončí, jejich vývoj si vzal pod svá křídla šéf divize zařízení Panos Panay, který stojí za populární řadou konvertibilních tabletů Surface. Pod jeho vedením vzniká i dlouze spekulovaný Surface Phone, podle informací Windows Central se však tohoto smartphonu dočkáme nejdříve na jaře roku 2017. Přijít nemá pouze v jedné variantě, ale rovnou ve třech – pro spotřebitele, pro podnikatele a také vlajková loď pro nadšence. O jejich výbavě je však zatím předčasné hovořit; vhledem k tomu, že řada Surface je určena víceméně prémiovým zařízením, očekáváme, že ani onen spotřebitelský model nebude žádný low-end. Microsoft chce podle svého ředitele prosazovat počítačový režim Continuum, je tedy možné, že tato funkce bude společným jmenovatelem chystané trojice.

Marketingový šéf Microsoftu potvrdil Lumii 650 a uznal, že je potřeba smartphone à la Surface

Chystané smartphony mají přijít společně s novou verzí Windows 10, která je nazývána Redstone 2. Její příchod má být podpořen nejen smartphony, ale i dalšími zařízeními – spekuluje se o Surface Pro 5 a druhé generaci Surface Booku. Obě zařízení mají pohánět nové procesory Intel „Kaby Lake“, které budou výrobcům dostupné až na konci letošního roku. V letošním roce bychom se mohli od Microsoftu dočkat nástupce méně vybaveného Surface 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
80 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments