Domů » Bleskovky » Terry Myerson z Microsoftu: Mobilní Windows letos nejsou na pořadu dne

Terry Myerson z Microsoftu: Mobilní Windows letos nejsou na pořadu dne

Microsoft včera úvodní přednášce vývojářské konference Build hovořil o umělé inteligenci a systému Widnows, jeho mobilní odnož však nebyla zmíněna prakticky vůbec a Lumie se objevily pouze při demonstraci novinek v aplikaci Skype. Windows 10 Mobile před sebou zřejmě nemají jednoduchý rok. Nejen, že smartphonů s Windows je jako šafránu, ale zdá se, že Microsoft od tohoto systému částečně odvrátil zrak. Minimálně tedy pro tento rok.

terry

Vedoucí divize Windows a zařízení Terry Myerson prozradil po přednášce serveru The Verge, že Microsoft je nadále odhodlaný věnovat se zařízením s úhlopříčkou okolo 4 palců, avšak ta v současné době nejsou klíčová. Podle Myersona není mobilní platforma Windows cestou k velkému množství zákazníků mobilních telefonů, avšak nadále považuje platformu Windows Mobile za velmi důležitou. Myerson doufá, že současné kroky Microsoftu vzbudí zájem vývojářů v průběhu příštího roku. V Redmondu podle něj tvoří nějaké „cool“ věci s telefony, avšak tento rok budou smartphony pouze součástí Windows rodiny, a nikoliv špičkou oštěpu.

Lumie zřejmě nebyly vidět ani mezi účastníky konference Build

Byznys se smartphony zkrátka Microsoftu nepřináší kýžený úspěch, a tak se soustředí na další oblasti. Myerson tvrdí, že se aktuálně soustředí v oblasti zařízení s 9 – 30“ displeji a na vzrušující věci, které poskytnou Xbox a HoloLens.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
128 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments