Surface Mini má být údajně představen v létě

Tablet Surface Mini od Microsoftu prožívá skutečně komplikovaný a zdlouhavý „porod“. Jeho představení se očekávalo 20. 5. na tiskové konferenci v New Yorku, kde byl představen pouze Surface Pro 3. Neoficiální zprávy hovoří o tom, že Microsoft má vyrobeno několik desítek tisíc kusů, nicméně několik zdrojů uvedlo, že nikdy nespatří světlo světa. Evleaks je ale jiného názoru.

Podle jeho zdrojů Microsoft obnovil pozastavenou výrobu tohoto modelu a má jej představit letos v létě. O tom, že Mini verze existuje, není pochyb, potvrdila to jedna z kapitol manuálu k Surface Pro 3, týkající se dotykového pera Surface Pen. Od Surface Mini se očekává 7,5palcový displej s rozlišením 1440 × 1080 pixelů, absence vestavěného stojánku a operační systém Windows RT pro procesor ARM.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku