Domů » Bleskovky » Surface Duo klepe na dveře. K prvním zákazníkům se údajně dostane už příští měsíc

Surface Duo klepe na dveře. K prvním zákazníkům se údajně dostane už příští měsíc

Lumia 650. Takto se jmenoval poslední smartphone od Microsoftu, který byl představen v únoru roku 2016. Poté redmondský gigant zrušil svoji mobilní divizi a smartphonům se věnoval pouze softwarově. Loni v říjnu však poodhalil Surface Duo, který sice není typickým smartphonem, nicméně hovor zprostředkovat umí. Microsoft toto skládací zařízení odhalil s řádným předstihem, aby se na jeho příchod připravili vývojáři. A jak se zdá, od jeho uvedení na trh nás dělí pouhé jednotky týdnů.

Surface Duo koupíte ještě do konce letošních prázdnin

Podle posledních zpráv Zaca Bowdena ze serveru WindowsCentral se má Surface Duo dostat k prvním zákazníkům již v týdnu, který začíná 24. srpnem, což je za méně než měsíc. Microsoft původně plánoval odstartovat prodej před letošními vánočními svátky, avšak vypadá to, že se mu podařilo uspíšit vývoj i výrobu. To ostatně potvrzují i získané certifikace, včetně těch od FCC či Bluetooth SIG.

Surface Duo 4
Surface Duo

Smartphone Surface Duo měl původně přijít společně se skládacím počítačem Surface Neo, avšak jeho příchod byl odložen na neurčito. Microsoft pro toto zařízení představil zvláštní operační systém Windows 10X, poté však zcela změnil jeho účel – namísto skládacích zařízení dorazí nejdříve na klasické notebooky, na nichž však nebude umět spustit klasické win32 aplikace.

Příchod Surface Neo je tak zatím ve hvězdách, o to víc se však můžeme těšit na Surface Duo. Jsme zvědaví, zda jej Microsoft uvede nějakou speciální akcí, přeci jen loňská říjnová prezentace neodhalila prakticky žádné informace o použitém hardwaru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments