TOPlist

Super Mario Bros. Wonder bude nostalgická jízda, dočkáme se i speciální edice Switche

Screenshot ze hry Super Mario Bros. Wonder
  • Super Mario Bros. Wonder je klasická skákačka z řadou nových nápadů
  • Zahrát si budete moci nejen za legendárního instalatéra, ale i jeho přátele
  • Hra vyjde 20. října a doprovodí ji speciální edice konzole Switch OLED

Když se řekne Nintendo, patrně každý si automaticky vybaví světoznámého italského instalatéra Maria. Ten je s firmou spjat už dlouhá léta a do značné míry se podílí na jejím úspěchu. Není proto divu, že každý titul z tohoto univerza je velmi očekávaným, přičemž hra s názvem Super Mario Bros. Wonder rozhodně není výjimkou. Japonská společnost se nyní na speciální akci Nintendo Direct pochlubila 15 minutami záběrů ze samotného hraní.

Mario se vrací v plné síle

Ukázka slibuje klasickou hratelnost, avšak v mnohem rozverněji pojatém světě. Skákačku si budete moci užít nejen z pohledu Maria, ale také jeho přátel, jako je Yoshi, Luigi či Peach. Volba postavy přitom bude mít vliv na hru, ať už v podobě unikátních pohybů, či jiných speciálních schopností. V řadě nových úrovní na vás budou čekat nejen tradiční nepřátelé, ale také plejáda nových záporáků, se kterými se budete muset kreativně vypořádat, pokud budete chtít dojít až na konec každé úrovně.

Super Mario Bros. Wonder je skvělou ukázkou toho, že v Nintendu pracuje řada velmi kreativních lidí, kteří i u časem prověřených konceptů umějí stále vymýšlet nové výzvy, čímž udržují legendu jménem Mario stále živou. Svým dílem k tomu jistě přispěl i letošní snímek Super Mario Bros. ve filmu, který se i přes vlažné kritiky stal kasovním trhákem. To nicméně není všechno, co si Nintendo pro své fanoušky přichystalo.

Kromě poměrně dlouhé ukázky hratelnosti představila společnost také speciální edici konzole Nintendo Switch OLED. Ta sice nedostane vyšší výkon ani lepší materiály, ale bude oděna do stylové červené barvy, která je pro Maria typická, a chybět nebude ani několik drobných easter eggů. Speciální edice konzole půjde do prodeje už 6. října, tedy v mírném předstihu oproti titulu Super Mario Bros. Wonder – ten bude k dispozici o něco později, konkrétně 20. října.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku