Domů » Bleskovky » Sunshine! pro Windows Phone: Česká aplikace s originálním přístupem k předpovědi počasí

Sunshine! pro Windows Phone: Česká aplikace s originálním přístupem k předpovědi počasí

Aplikace poskytující předpovědi počasí jsou ve smartphonech často využívané. Student a vývojář Tom Mrázek se přesto snaží uživatele přesvědčit, že tato denní rutina se může stát příjemnější, osobitější, a hlavně zábavnější. Jeho aplikace Sunshine! pro Windows Phone vyhlašuje válku ošklivým, pomalým, a málokdy počeštěným UI. Povede se jí to? 

Na jednoduše pojaté úvodní obrazovce se nachází pouze umístění uživatele, aktuální teplota a povětrnostní podmínky. Pod okrajem obrazovky se pak nachází detailní informace zahrnující sedmidenní předpověď či interaktivní grafy teploty a srážek na příštích 48 hodin. Tahem doprava se poté otevře panel, ve kterém lze vyhledávat města a spravovat až osm oblíbených umístění. Zajímavou součástí aplikace je také její přizpůsobující se barevné schéma – celé uživatelské prostředí včetně ikon a grafů se zbarví podle vybraného témata v nastavení telefonu.

To nejzajímavější se ale neodehrává v rámci předpovědi, ale na jejím pozadí. Na něj jsou ze služby Flickr stahovány fotografie odpovídající poloze uživatele či jím vybraného místa. S pomocí fotografií, které jsou podle slov autora pečlivě vybírány, je tedy možné „procestovat“ takřka celý svět. Aplikace Sunshine! je k dispozici zdarma na Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

56 komentářů

 1. Bez zapnuté polohy nejde spustit, proč? :-/

  • lerion (neregistrovaný)

   Protože je vytvořena tak, že po startu zobrazí počasí v závislosti na tvé poloze?

   Pokud chceš něco jiného, napiš vývojáři.

  • To je samozřejmě blbost, Lerione. Aplikace běží i bez zapnuté polohy. Směry bude mít problém někde jinde.

  • Samozřejmě tam má být smety ne směry :)

  • jirka (neregistrovaný)

   No mě se teda bez zapnuté polohy taky nespustí…

  • Na má Lumii 925 s DP bez problémů jede i bez zapnuté polohy…

  • Lumia 925 DP – po spuštění „Tato aplikace potřebuje vaši polohu. Prosím, zapněte si ji v nastavení vašeho zařízení.“ Kliknu na ok a aplikace se vypne.

   Jen bych si chtěl natvrdo nastavit jedno město.

  • Aha, tak to jsem špatně pochopil. V nastavení telefonu mám položku zjišťování polohy zapnutou, ale deaktivovanou ji můžu mít přímo v programu. Ani mě nenapadlo, že má někdo vypnuté sledování polohy přímo v nastavení telefonu. To pak nefunguje navigace atd…

  • Pokud potřebuju navi, tak si polohu zapnu, normálně jí mám vypnutou. TOhle mi dost irituje :-/

  • Zajímavé je, že přímo v programu ta funkce deaktivování sledování polohy je :) Já osobně používám tolik programů, které potřebují znát moji polohu, že jsem ani nepomyslel na to, že bych ji vypnul natvrdo v systému. Třeba i funkce hledání ztraceného telefonu atd…

  • dost hlupost v 21. storoci viazat fungovanie tak jednoduchej aplikacie na gps a polohu, ak je jasne ze prave gps je obrovskym zrutom energie a vela ludi ho ma vypnute…nice try

  • GPS obrovským žroutem energie? U zjištění polohy pro počasí? To není navigace :D

  • ano je to tak, zerie to baterku a vela ludi to ma vypnute…

  • Vela ludi si mysli ze to je normalne GPS a si to nevyskusali mat zapnute. Ja to mam zapnute (spolu s WiFi, LTE) a Telefon mi v pohode vydrzi den. Keby som vypol Location tak by som mozno mal o 1-2h viac baterky…tolko prebolim :)

  • vela ludi jednoduco pri zapnutych lokalizacnych sluzbach(bavim sa o iphone) prichadza o baterku extremne rychlo…takze ak sa aplikacia neda nastavit bez pouzovania lokalizacnych sluzieb, tak ta apliakcia je maximalne primitivna a uboha…

 2. Hulan (neregistrovaný)

  YR

 3. miki (neregistrovaný)

  No, originálním… možná na WP :) Pro iOS existuje Weather od Yahoo, která pro dané místo dává na pozadí příslušné fotky z Flickeru a dokonce pokud je třeba mlha, tak se z daného místa zobrazí fotka v mlze.

 4. lerion (neregistrovaný)

  „Zajímavou součástí aplikace je také její přizpůsobující se barevné schéma – celé uživatelské prostředí včetně ikon a grafů se zbarví podle vybraného témata v nastavení telefonu.“

  Ne, to není zajímavá součást. To je věc, která by měla být ve všech aplikacích na WP naprostou samozřejmostí jen spoustě vvojářů, kteří na vývoj aplikací pro WP přechází z jiných OS, prostě nedošla.

  Tímto tohoto vývojáře chválím, že není jako někteří :-)

 5. Knoxx (neregistrovaný)

  Nikdy jsem nepochopil k čemu je dobré vědět jaké je aktuálně venku počasí pokud mám doma okno :D

 6. ceskolipak1980 (neregistrovaný)

  Meto aplikace (je jedno jaká) pokud nemá běh na pozadí a neumí být na zamčené obrazovce je bezpředmětná … nechci aplikaci spouštět!

 7. AtivS (neregistrovaný)

  Nádherná aplikace.

 8. fero (neregistrovaný)

  chce to verzi pro wp7

 9. Lerione, co to znamená představeno listopad 2010, vypuštěno únor 2013? WP7 nebyl vypuštěn v roce 2013 :) Motá se ti dohromady WP7, WP7.5 a WP7.8. Podpora těchto tří verzí byla dohromady cca. 47 měsíců, tedy od 10/2010 do 9/2014, ale samostatně měl každý z nich slíbených minimálně oněch 18 měsíců trvající podporu. Únor 2013 – září 2014 byla podpora pro poslední z jmenovaných, tedy pro WP7.8. Od verze WP8 je jako minimum stanoveno 36 měsíců. Podpora WP8 by tedy mohla skončit na konci tohoto roku, ale oproti WP7 je zde výhoda, že každý si může telefon aktualizovat na vyšší verzi systému a podporu si tím podstatně prodloužit. To dříve nebylo možné.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ano, tak přesně jsem to v tom posledním mém příspěvku myslel. Je fajn, že MS má pevně nadefinovanou podporu a člověk tak ví, do eho jde. U Applu je to dáno jen na základě zkušeností (bývá zvykem, že každá nová verze odřízne nejstarší podporovaný model), ale když se někdo v Apple blbě vyspí, mohou to udělat úplně jinak… A u Androidu to je spíše Ruská ruleta…

  • a kolik updatů se pro WP7.x provedlo od chvíle nástupu WP8? Jen jestli není ta podpora jen na papíře…

  • Bylo jich celkem 0, zřejmě šlo o dokonalý počin Microsoftu a nebylo co vylepšovat :)

  • Tak takovou podporu může mít klidně do roku 3000, je totiž bezpracná, levná a lidi to baští :)

  • lerion (neregistrovaný)

   A odkdy se podpora = aktualizace?

  • Tak už v době vydání WP7.8 bylo jasné, že je to poslední věc, která se pro telefony se starým systémem chystá. Ta podpora byla spíše v udržování programů…

  • LERION: čekal jsem tuto odpověď, jistě máš na mysli podpora ve store a podobně, co? to pak má můj starý telefon s Androidem už podporu skoro 4 roky, jestli dobře počítám.

 10. Mě se tedy ta aplikace zdá leda hezká, to je tak vše. Dlouho startuje, dlaždice není aktivní, velká dlaždice zobrazuje spoustu zbytečností, ale podstatná teplota je malá, nezobrazuje předpověď ani obrázky. Nastavení se proti smyslu WP vytahuje z boku a nepoužívá tři tečky u okraje ani nástrojovou lištu.

  • Zial takto to robi cim dalej tym viac a aplikacii…vid dnesni update na spotify..no nieco strasne :/ A najhorsie je ze s tym zacal samotny MS s OneDrive aplokaciou…no mozno s tym nieco sleduju..uvidime v stredu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).