Stylová skládačka Huawei Mate X3 dorazí do Evropy. Cena bude opět extrémní

huawei mate x3
  • Zkraje května chystá Huawei evropskou premiéru svých hardwarových novinek
  • Představí nám model P60 Pro i skládací smartphone nové generace Mate X3

Minulý týden představil Huawei v Číně velkou spoustu nových produktů. V hlavní roli pak dvojice smartphonových řad P60 a Mate X3. Tyto stroje již co nevidět zamíří i na evropský trh. Oficiální uvedení Huawei uspořádá 9. května v bavorské metropoli Mnichově.

Kromě řady P60 – pravděpodobně pouze nejvyššího modelu P60 Pro – se evropští, a tedy i tuzemští, zákazníci mohou těšit na skládačku Mate X3. Ta stojí přímo proti Samsungu Galaxy Z Fold 4, nabízí 66W nabíjení, velký flexibilní displej, sympatickou hmotnost 239 gramů a také zvýšenou odolnosti IPX8.Huawei Mate X3 3Nepřehlédněte

Huawei Mate X3 vyzývá na souboj Galaxy Z Fold 4. Je tenčí, lehčí a rozumí si se satelity

Zákazníci ale budou muset překousnout i některé neduhy, jako třeba systém EMUI založený na Androidu bez Google služeb nebo čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s vysokým výkonem, nicméně bez technologie 5G.

Nová skládačka dorazí pravděpodobně s vysokou cenovkou, po vzoru svých předchůdců. Oficiální cena v Číně byla stanovena na 12 999 jüanů, tedy asi 50 200 Kč včetně DPH. Huawei aktuálně v Česku nabízí Mate Xs 2 za 46 990 Kč. Lze však počítat s tím, že do ceny nového Matu X3 se propíše i inflace a obecné zdražování.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku